een man en een vrouw verdronken. Zij konden niet vluchten, omdat het water te snel steeg en zwemmen konden ze niet. Jammer genoeg was het geen mooi weer, dus konden er geen foto's gemaakt worden. 's Avonds aten we brood, 's middags hadden we snert en rijst gehad. Gerarda en Bep van Velzen gingen naar de familie Mijnders om voor morgen af te spreken om naar de kerk te gaan. Om half acht gaat de ene helft en om tien uur de andere helft. Met kaarten, puzzelen en praten werd de avond doorgebracht. Mevrouw Van Heijst en juffrouw v.d. Dunne zijn op visite geweest. Om half elf kwamen de sinaasappels op tafel en daarna naar bed. Zondag 29-3- '53 Om half zeven ging de wekker en zijn we vandaag met z'n allen naar de kerk gegaan, want mijnheer Meinders had zijn vrachtwagen meegenomen. Uit de kerk wachtte de kapelaan ons op en vroeg waar we vandaan kwamen, hoe het werk beviel en wanneer we weer naar huis gingen. Op alle vragen hebben we antwoorden kunnen geven. Als de kapelaan tijd had, kwam hij ons nog opzoeken voordat we weer naar huis gingen. Toen we thuis kwamen, was 't brood klaar en de thee gezet. De familie Paarlberg en Kofferman kregen thee op bed. Na het eten even de boel opruimen en afwassen. Daarna ging Gerarda borduren en ik maar weer schrijven. Toen 't schrijven gebeurd was nog even wat zitten lezen. Ondertussen was het weer middag en moesten we eten. Deze keer hadden we snijbonen als groente en bessen- pap toe. Gerarda ging naar de kerk en ik bleef thuis en ging wat bootjes vouwen met Jantje Paarlberg. De hele tafel stond vol en Jantje vond 't prachtig. Om half vijf kwamen ze allemaal weer thuis. De helft van de meisjes hadden een wandeling gemaakt met tante Lien. 't Waait vreselijk hard vandaag. De mannen en jongens uit Herkingen zijn weer hard aan het werk vandaag, want er is weer gevaar en kans dat er weer een stuk overstroomt. Onze schuiten botsen geregeld tegen elkaar. Na 't avondeten kwam de burgemeester nog even zeggen dat 't grootste gevaar geweken was. Dat was een pak van ons hart. Tuindorp is nu bijna schoon en als 't weer onderloopt kunnen we weer van vooraf aan beginnen. De avond werd doorgebracht met kaarten, lezen en praten. De sinaasappels kwamen op tafel en daarna moesten we naar bed, want morgen moeten we weer aan het werk.

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 51