Voorwoord Miersig, in 't lauwtje, beskandeleseerd, zomaar een paar willekeurige West-Friese woorden. Gehoord tijdens de bestuurs- en redactievergaderingen, woorden waarvan ik de betekenis niet kende, en dat na meer dan 40 jaar wonen en werken in Sint Pancras. Verbazingwekkend om nog steeds nieuwe woorden en uitdrukkingen tegen te komen, want al bij de allereerste spreekuren als huisarts vloog het West-Fries me om de oren. Ze gingen vergezeld van een grijns op het gezicht van de persoon die tegenover me zat, omdat men ervan overtuigd was, dat ik niet begreep wat er bedoeld werd. Bewijzen kan ik het niet, maar ik verdenk sommigen er nog steed van ter plekke woorden en uitdrukingen bedacht te hebben. Een levende taal, dat West-Fries zullen we maar zeggen en je leert er altijd weer wat bij. In de nieuwe Klin wordt de familie Groenenboom uitgebreid besproken en vertelt mevrouw Tiny Verduin haar verhaal over de watersnoodramp. Ook wordt stilgestaan bij de ontwikkeling door de jaren heen van de Molenhoeve, het gemeentehuis en het Nobelhof en verhaalt Rob Basten over een stukje geschiedenis van de Twuyvermolen. Met spijt in het hart zie je de oorspronkelijke functie van gebouwen verloren gaan, maar zaken vernieuwen zich en gelukkig ook vaak ten goede. Zo dragen de verhalen in de KLIN bij aan de geschiedschrijving van ons dorp en wederom verdient de redactie een compliment voor de jaarlijkse uitgave van de Krant en de Klin. Dit jaar is het Nobelhof in mei in gebruik genomen. Weliswaar met de nodige hobbels, maar er kan vergaderd worden, er is een inloopmiddag voor de vrijwilligers georganiseerd en in de komende maanden zal er gestart worden met de inventarisatie van het elders opgeslagen materiaal. In het Nobelhof is geen plaats voor al het materiaal en daarom was de vereniging tot nu op zoek naar een nieuwe opslagruimte. Heel blij zijn we dan ook met de ruimte die Frans Pover ter beschikking stelt. 5

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 4