Vrijdag 27-3- '53 Vandaag zag ik de anderen met weemoed vertrekken, want ik moet 't bed houden omdat het spaak is gelopen met mijn nek. Over bezoek was niet te klagen, eerst kwam de pastoor uit Warmenhuizen en drie mevrouwen uit Den Haag. Die kwamen de boel eens bekijken en meteen reclame maken voor andere groepen, die het lang niet zo goed voor elkaar hadden als wij. Juffrouw v.d. Dunne was zo verbeterd, dat zij weer buiten mocht. Die kwam ook even kijken met mijnheer Groenedijk. Verder kwam tante Lien vanuit Herkingen af en toe kijken en verwende moeder Paarlberg mij op een schromelijke manier. Jantje liep af en aan met sinaasappels. 's Middags geslapen van half 3 tot half 6 en toen kon ik wel springen, want m'n nek wou na een week weer draaien. Nog heel wat keren moest ik demonstreren hoe mijn nek draaien kon. Toen Gerarda thuis kwam vertelde ze dat ze bij Soetman klaar waren en nu waren ze bij de buren aan de gang. De pastoor uit Bodegraven was bij hen geweest. Jans Bakker hielp haar vandaag. Ze waren ook gefilmd tussen het werk door. 's Avonds ging er de helft weer naar 't badhuis. Mevrouw Geluk kwam langs, daar werkten 3 meisjes. Ze hadden een erg leuke avond gehad vertelden ze mij toen ze naar bed gingen. Zaterdag 28-3- '53 De bakker kreeg opdracht om ongeveer 35 broden te brengen. Om ongeveer kwart over 12 kwamen de meisjes thuis. ''Vlug wassen en verkleden'', zei tante Lien, ''want Om 7 uur ging de wekker, maar tot mijn grote spijt mocht ik nog niet mee. Om half elf was de koffie klaar, zei vader Paarlberg en toen ben ik er maar uitgestapt. Goed ingepakt, want het was vreselijk koud. Toen ben ik naar de andere schuit gegaan. Mevrouw van Hijsden kwam ook nog even. Militairen evacueren de mensen

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 49