Na ons hartelijk toegezwaaid te hebben, verdween de auto in de richting van Melissant. Daarna gingen we weer aan 't werk bij Soetman. Opa en opoe waren de 1e februari niet thuis. Hun dochter van de overkant had nog wat beddengoed naar boven gebracht en die moest toen de dijk weer op vluchten omdat het water al hoger steeg. Verdere inboedel was er allemaal uitgespoeld. Opa was Auto met Koningin op bezoek in Werkingen een goedig oud mannetje. Opoe liep de hele tijd achter ons aan en vroeg: meissies hebben jullie genoeg van alles? Dan kregen we weer gevulde koeken en knapen van rumbonen en opnieuw thee met koek. Grote bewondering hadden wij voor hen. Ze klaagden niet en lachten om wat wij vertelden en zelf stond haar mond ook niet stil. Als het huis schoon was haalde zij 2 stoelen en de kachel en een paar ouwe pannen van boven en gingen zij weer in hun huis wonen. Dan waren zij al gelukkig vertelde ze ons. Om half 6 was de kamer klaar en de gang bijna. Wel honderd keer zei opoe: ''Olala wat is dat lekker schoon''. Iedereen die kwam moest 't zien. Thuisgekomen eerst weer laarzen boenen en wassen, daarna eten. We kregen aardappelen met doperwten en yoghurt toe. Na 't eten ging Gerarda borduren en ik naar bed, want mijn nek vertikt het om te draaien. Donderdag 26-3-'53 Om zeven uur ratelde de wekker, de overalls halen uit de dagschuit, (want die hangen daar 's nachts te drogen) bed opmaken en brood eten tot kwart over acht. De koffie en brood in de tas, een kwartiertje bussen en toen maar weer naar 't huis van de familie Soetman. In de bus hebben we gezongen voor Truus Tiebie, want die is jarig vandaag. 't Kacheltje brandde lekker bij Soetman. We werden weer met van alles volgestopt. Opa heeft een plank voor de voordeur getimmerd, anders stappen ze in de schone gang, zei opoe. Na 't eten gingen we wandelen, want 't was prachtig weer. 't Fototoestel had ik meegenomen. Daantje met zijn zusje heeft Gerarda erop

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 47