nnnnrj W A 7F Nnnt-MFI V Zondag 22-3- '53 Vanmorgen zijn we om 10 voor half 9 opgestaan. Met de familie Meinders (het enige rooms-katholieke gezin in Dirksland) zijn we meegereden naar de kerk in Melissant. Een heel klein kapelletje was het maar. Toen we terugkwamen was de koffie klaar. 't Brood was klaargezet door moeder Paarlberg. Na 't middageten gingen Gerarda en de anderen wandelen. Ik ben in m'n bed gedoken, want mijn nek heeft nog steeds geen zin om te draaien. Om 6 uur werd ik wakker, toen de anderen thuiskwamen. Ik heb met tante Lien zitten praten, terwijl Gerarda aan het pikken is op haar schort dat ze aan het borduren is. Om 10 over half 8 gingen we pas brood eten. Nadat we ieder 'n brief naar huis hadden geschreven, ging Gerarda kaarten en ik naar bed om morgen fris te zijn met de hoop dat mijn nek draaien wil. Maandag 23-3- '53 Nog steeds is het weer dampig en koud. Met frisse moed zijn we evengoed weer aan de gang gegaan. Toen we om 12 uur brood gingen eten was het weer lekker opgeknapt en hebben we een paar foto's gemaakt. Toen we klaar waren kregen we ieder een speldje met 't Wapen van Herkingen erop: drie krabben met 'n oester. De twee Jo's kregen een lepeltje. Morgen moeten we eerst een ander huis schoonmaken en dan naar weduwe de Geus. Vanavond hebben we snijbonen gegeten. Daantje, 'n opa's zeggertje van Besteman sneed zich in zijn vinger. Gerarda heeft alle huizen afgesjouwd om jodium. Daantjes moeder heeft ons uitgenodigd om van de zomer te komen kijken als alles klaar is en de grond weer groen is en de bloemen weer bloeien, want alles is nu nog één plak modder. We hebben dat beloofd en zullen onze belofte houden als het kan. Voordat we met de bus naar huis gingen spraken we moeder v. d. Velde nog even. Zij wou ons een lepeltje aanbieden voor onze hulp en waren er erg blij mee. Vanavond waren de anderen aan 't krijgertje spelen met hun handen op tafel. Er werden rake klappen uitgedeeld. Om half 9 lag ik alweer onder de wol, maar van slapen kwam niet veel, want ze zijn goed aan het herrie maken geweest.

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 44