aaVIOOOHD want het was prachtig weer. Vanmiddag zijn we weer lustig verder gegaan met prutten. Ik heb dubbelgevouwen gezeten in een aanrechtkastje om 't schoon te maken. Gerarda heeft de zolder uitgenomen, aangezien mijn nek stijf is. De andere twee meisjes heten allebei Joop en die zijn buitenom de ramen aan het schoon maken. Wethouder v. d. Wenne kwam nog even kijken hoe ver we waren. Dat hoefde hij niet meer te doen, want het huis was klaar. De kachel staat als wacht tegen de deur, want die ging niet meer dicht. Van juffrouw v. d. Dunne kregen we een pluim op onze gespikkelde hoofddoek, omdat het er zo keurig uitzag. Langs de terugweg zagen we alweer molshopen. De mollen waren vast niet allemaal verdronken! Na het eten kregen we een wit vloeizakje met allerhande snoepjes erin. Nelly Wagenaar speelde 's avonds op haar accordeon en er werd 10-stemmig gezongen. Ger de Roos had hier geen geluk met het zoeken naar goeie zangeressen. Ook vandaag hebben we maar weer vroeg onze koffers opgezocht, nadat we eerst de post van thuis hebben doorgelezen. Tante Lien heeft ons eronder gestopt en wenste mij een gelukkig einde als 17-jarige. Met die wens sliep ik in. Zaterdag 21-3- '53 Tante Lien was de eerste, die mij gelukwenste met mijn 18e verjaardag. In de dagschuit werd ik onder gezang op m'n stoel gezet en werd het lied nog eens herhaald. Jantje Paarlberg had een kleedje geknipt en op mijn bord gelegd met een reep en gevulde koeken. We kregen nu een doosje wybertjes mee naar 't werk. Onder luid gejuich zijn we vertrokken. Vandaag zijn we bij Besteman begonnen. Een paar mannen waren de kelder aan het leegpompen. Thijs Besteman was de kast aan het leeghalen en meteen aan 't uitzoeken, hij kon alles meteen weggooien. Die kast stond in de bedstee en kon er niet meer uit. Toen heeft hij hem maar kapot gehakt. Het dressoir lag op de tafel, de deurtjes kromgetrokken en uit elkaar. We hebben eerst maar gezamenlijk afgewassen. Overal zaten lagen modder in. De dochter van de familie Bestman kwam helpen. Toen zij hoorde dat ik jarig was, maakte zij meteen een grote fles druiven op sap open en trakteerde ons, want alle mensen hebben hier ontzettend veel weckflessen en inmaakpotten. Juffrouw v. d. Dunne stopte meteen een pakje sigaretten en een paar repen in m'n handen. Chocolade en sigaretten 43

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 42