vuilniswagen mee die af en aan reed, maar om kwart voor 5 was die ook klaar. Na hartelijk bedankt te zijn door opa gingen we naar de overkant, naar v. d. Velde. Moeder v. d. Velde had zo goed als alle modder eruit en was de bedsteden aan het uitschrobben. We gingen eerst afwassen en onderwijl vertelde ze ons hoe het water in tijd van vijf minuten tot boven de deuren stond. Om twee uur s 'nachts kregen zij bericht dat er hoogwater kwam. Eerst dachten zij dat het niet zo'n vaart zou lopen, maar toch sjouwden zij wat naar boven kon, weg. Om 10 over 5 ging 't licht uit, de klok begon te luiden, de sirenes te loeien en vluchtten zij de dijk op. Ongeveer vier minuten lopen. Om 10 voor half 6 brak de dijk door en 5 voor half 6 stond 't water boven de deuren. Het keukenraam was kapot, want daar was het varken doorheen gezwommen. Ze vonden hem dood in de keuken. Ondertussen was 't half 6, dus moesten we terug naar de dijk. De bus stond klaar en toen op huis aan. Thuisgekomen, laarzen boenen, wassen, omkleden en om zes uur eten. Dat smaakte best na zo'n dag. 's Middags hadden we ons brood opgegeten bij Jannema. Zo werd de vrouw uit het cafeetje genoemd. Het warme eten smaakte best, wat door onze kok kin Nelly Wagenaar was klaargemaakt. Na 't eten waren we allemaal erg stil en moe! De een ging wat schrijven en de ander wat lezen. Om kwart voor 8 kregen we een kopje thee met een gevulde koek. Om half tien moesten we naar bed, maar niet voordat we een sinaasappel hadden opgegeten. Iedere dag een sinaasappel en een appel die we Dood en verderf

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 40