Woensdag 18-3- '53 Om half zeven ging de wekker en moesten we eruit en om half 8 eten. De bus stond al klaar; ieder kreeg een pakje brood mee en voor z'n tweeën een thermosfles met koffie. Om 8 uur vertrok de bus, nagewuifd door de familie Paarlberg, Kofferman en juffrouw v.d. Werken. Juffrouw v. d. Dunne ging ook mee naar het werk. Zij was onze leidster. In Herkingen aangekomen gingen we eerst naar het gemeentehuis. Daar kregen we de huizen toegewezen die we schoon moesten maken. Zo goed als 't ging werden we bij elkaar gelaten. Gerarda en ik moesten naar opa Slis, Jan Deugtstraat 1, Herkingen. r Bij Slis moest de keuken nog gedaan worden en de kelder en de schuur. De kachel had hij zo goed en zo kwaad als 't ging wat opgeknapt. Twee jaar oud was die kachel, 'n ouderwetse, maar nu was 't één bonk roest. Emmers en dweilen, bezems, sponsen en een fles loteling (schoonmaak middel) kregen we mee en 't 'feest' kon beginnen. Er was heet water, dat was wel fijn. Eerst het ergste met schoon water en toen met sop; 't knapte heerlijk op. Opa liep wat heen en weer te studderen met zijn neef uit Rotterdam, die hem ook een week hielp. Om half 11 kwam hij met glaasjes en een fles citroen en cognac, maar ik heb het tussen een slok koffie opgedronken want het was behoorlijk scherp in je keel. De kelder was intussen leeggepompt; een prutsloot was er niks bij. Zo heerlijk als het rook, boter en appels en weckpotten, van alles lag er op de grond. Na 2,5 uur hard werken had die ook een beurt gehad. Het water stond er later weer in, dat kwam zo door de muren. Toen de schuur nog. Daar schepten we de modder met blikken vol van de richels. Alles wat van ijzer was, was verroest en kon zo met de Jan Deugtstraat 1, Herkingen 40

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 39