vertegenwoordigers van alle fracties van de gemeenteraad uit voor een gesprek. We schetsten hen de stand van zaken en verzochten hen een dringend beroep op het college te doen om het besluit terug te draaien. Alle fracties waren vertegenwoordigd en begrepen de situatie waarin de Historische Vereniging terecht was gekomen. De toenmalige oppositiepartijen gaven ons méér hoop dan de coalitie... En ons gevoel bleek juist. Met 11 stemmen van de coalitie tegen en 10 stemmen van de oppositie vóór werd het collegebesluit bekrachtigd. Wat nu? Een bestuursrechter inschakelen was een mogelijkheid. Volgens een ingewijde bron zou de Vereniging een kans maken. Na rijp beraad besloot het bestuur niet naar de rechter te stappen. De Vereniging zou dan nog langer met de gemeente te maken hebben en de verziekte verhouding zou niets opleveren. Het was klip en klaar dat de Historische Vereniging 120.000,- onmogelijk kon ophoesten en dat gold ook voor dhr. Logger. Over het vervolg m.b.t. de aankoop wil ik kort zijn. Door weer te onderhandelen werd een nieuwe taxatie gedaan; de vorige was inmiddels verouderd. De nieuwe taxatie leverde een beduidend lager bedrag op. Daarnaast kwam de gemeente ons nog verder tegemoet, zodat de aankoopprijs aanvaardbaar werd voor dhr. Logger. In overleg met de gemeente, dhr. Logger en notaris Frank de Vries werden voorberei dingen getroffen voor de overgangscontracten. Ondertussen werden de plannen en de financiële consequenties voor de vereniging aan de leden ter goedkeuring waren voorgelegd. Dat gebeurde op 15 juli 2015. Eindelijk kwam het belangrijke moment in zicht: de ondertekening van de overdrachten. Op 29 september 2015 was het zo ver! Vanaf dat moment kon het bestuur in overleg met dhr. Logger, plannen maken over de inrichting van het door ons te huren deel van het gebouw. Jaap de Wit en Bram Kout begeleidden de renovatie. De ruimte die dhr. Logger aan de Vereniging beschikbaar stelt, werd heringedeeld. Eindelijk is het zover! 31

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 30