Toen werd het zaak iemand te vinden die het woonhuis wilde kopen. Uiteindelijk hadden wij drie kandidaten. Daarvan vielen twee af en bleef dhr. Rob Logger als enige gegadigde over. Echter, voordat wij de zaak concreet konden aanpakken, kwamen er nog diverse apen uit de mouw. Nobelhof 1 was eigendom van de gemeente. Nobelhof 2 was een huurpand van Goed Wonen. In de loop van de jaren, waarin nr. 1 dus leeg stond hadden Goed Wonen en de gemeente uit praktische overwegingen ruimtes uitgewisseld. Op gegeven moment nam IJmere het huurpand van Goed Wonen over. Met als gevolg dat de kadastrale grens niet meer klopte. De nieuwe huurbaas IJmere was niet van plan het gebouw in de oorspronkelijke staat terug te brengen. Dat zou immers geld kosten. De gemeente was ook niet "happig" dus moest er naar een kadastrale aanpassing gezocht worden waar beide partijen mee akkoord zouden gaan. Na vele gesprekken is dat uiteindelijk gelukt. Toch bleken er nog meer hobbels op de weg. Er was de kwestie van erfdienstbaarheid die bij overdracht van nr. 1 en nr. 2 opgelost moest worden. Dit vergde ook weer vele maanden. Telkens opnieuw was het de Historische Vereniging die het voortouw nam om de voortgang te stimuleren. De volgende aap die uit de mouw kwam was de vraag: Is hier sprake van staatssteun? Door de juridische medewerker van de gemeente, Milou Welner, werd een afspraak gemaakt met een specialist op dit gebied, dhr. Th. A. J. Koning. Na de Vereniging uitvoerig bevraagd te hebben over de activiteiten en doelstelling voorzag hij geen belemmering om het pand om 'niet' over te dragen aan de vereniging. Woonhuis vóór verbouwing Zijkant woning na verbouwing 27

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 26