Lang gewacht... .EN GESTREDEN. TÓCH GEKOMEN! In het voorjaar van 2018 is het zover: de officiële opening van ons eigen verenigings gebouw voor leden, belangstellende en genodigden. We zijn blij en trots, want de weg erheen was lang, moeilijk en leerzaam. Om u een idee te geven volgt hier een terug blik op negen jaar strijd voor een eigen onderdak voor de Historische Vereniging van Sint Pancras. Het begon allemaal met grootste plannen van het college van B. en W. en de Raad: "Sint Pancras in de spotlights!" We schrijven het jaar 2009. Alle accommodaties zouden worden doorgelicht om te komen tot een efficiënter gebruik. Het betrof de accommodaties van verenigingen van zowel de binnen- als de buitensporten c.q. activiteiten. Tijdens de eerste voorlichtingsavond in de Molenhoeve schetste projectleider Jozef Weel de intenties die aan het "accommodatieplan" ten grondslag lagen. Alle vertegen woordigers van verenigingen, mochten hun wensen kenbaar maken via een later in te vullen enquête. Daarbij gaf dhr. Weel aan dat er niet moest worden gedacht aan de kosten. Volgens hem lagen er miljoenen op de plank te wachten om te worden uit te geven. Ik heb die avond veel ongeloof op de gezichten gezien. Niemand vond die uitspraak geloofwaardig. Of doelde dhr. Weel soms op de miljoenen die na inlijving van Sint Pancras bij Langedijk (1990) uit de reserves van ons dorp in de kas van de "nieuwe" gemeente waren gevloeid? Wijlen Siem Wognum sliep er slecht van. 'Waar waren die miljoenen eigenlijk gebleven? Zijn onvrede daarover maakte hij steeds luid en duidelijk kenbaar bij elk gemeentelijk overleg. De voortgang van de plannen werd groots aangepakt. Kosten noch moeite werden gespaard. Studenten werden ingeschakeld en deskundigheid op het terrein van herschikking ingehuurd. Verenigingen werden aan de hand van een vragenlijst geënquêteerd en er kwamen voorstellen op tafel. Vooral het plan voor een nieuw dorpshart op het Vrone - com plex met een brede school en woningen voor senioren met een parkje gaf veel discussie en onrust in ons dorp. Journalisten van de Alkmaarsche Courant tekenden de reacties van de mensen op tijdens een zitting bij snackbar Wanaka. Eén van de verslaggevers constateerde dat de Pancrasser bevolking "tot op het bot" verdeeld was over de gepresenteerde voorstellen. Die verdeeldheid en het feit dat de genoemde miljoenen niet óp maar ver ónder de plank lagen waren de oorzaak dat

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 23