Jan en Willem openden de presentatie met een tweetal toepasselijke liedjes. De verkaveling van de jaren '70 heeft het landschap van Westfriesland en dus ook het "Rijk der 1000 eilanden" ingrijpend veranderd. De twee liedjes gaven een nostalgische terugblik op wat was: "Vare" van Skotwal en "Het Daalmeerpad" van Jan Steltenpool. Daarna was het woord aan presentator Klaas de Graaf. Op een bijzonder onderhoudende manier wist Klaas de unieke foto's van verhalen te voorzien, regelmatig aangevuld met extra informatie en mooie verhalen uit de zaal. Deze interactie zorgde voor een zeer ontspannen sfeer. Na de pauze werden de aanwezigen verrast op een prachtig gedicht van Geert van Diepen. Geert bracht een ode aan de tuinders van weleer. Hij had zijn gedicht eerder voorgedragen tijdens de feestelijke onthulling van het bronzen beeld van de tuinder aan de Vroonerplas op zaterdag 3 juni 2017. In gedachten wandelend van bruggetje naar bruggetje kwamen we onder andere de paarden van Jan de Goede en Jaap van der Ham tegen, die de vruchtbare grond van de Daalmeer omploegden. Willem van Doorn wist te vertellen dat de grond van de Daalmeer, sinds de komst van de kunstmest, bijzonder vruchtbaar was. Een andere bijzonderheid was het feit dat de gewassen in de Daalmeer enkele weken eerder geoogst konden worden dan elders, wat een welkome extra opbrengst betekende voor de tuinders. Natuurlijk werd ook een bezoek gebracht aan de orgelzaal van Cor Booy, de sluisjes in de Daalmeer en het Koedijker kerkje aan het einde van het Daalmeerpad. De heer Henk Visser uit Koedijk droeg zijn nostalgische gedicht "Daalmeer(pad)" voor.

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 15