Tot zijn 67e heeft kapper Pool er gewoond. Toen hij overleed heeft zijn vrouw er nog jaren alleen gewoond. Naast haar woonde mevrouw Van der Wal. Zij was erg bang. Tussen het huis van de twee vrouwen was een touwtje gespannen. Dat ging door de raamkozijnen van het ene naar het andere huis en er zat een bel aan. Als er dan iets was hoefde vrouw Van der Wal maar aan het touwtje te trekken en dan rinkelde de bel bij Nelie in de slaapkamer zodat Nelie, die niet bang was aangelegd, naar vrouw Van der Wal kwam. Jeannette heeft deze bel nog in haar bezit. Dries Wognum herinnert zich nog dat hij en zijn broer Jaap in hun pyjama, op klompjes, op de step naar kapper Pool mochten om vader Aart, die er zat te beurzen, welterusten te zeggen. Het zag er dan blauw van de rook en ze gingen naar huis met tranende ogen en stinkende pyjama's. Hoe verrassend kan het dan zijn als Dries in 1979 het huis Benedenweg 79 koopt. Hij woonde destijds samen met Anna bij Ome Siem Wognum aan de Destreelaan achter op de tuin in een bouwkeet. Toen zij het kochten, woonde mevrouw Pool er nog in. Zij huurde het destijds voor 17 gulden en 40 cent en deed trouw elke week het geld in een envelop in de brievenbus aan de Destreelaan. Vier jaar zijn Dries en Anna daar aan het verbouwen geweest. Op zolder vonden zij allemaal nog stukken vloerbedekking en nylonkousen. Jeanette vertelt hierover dat zij Te koop 5 I NT-P ANCRAS Benedenweg 79 grenzend aan Alkmaar. Mooi gel. VRIJSTAAND WOONHUIS 6,5 x 16 m.) met houten garage. Bouwj1900. Flinke tuin op Z. Totaal grondoppervlak 470 m2. Ind.: Winkel, woonkamer met balken- plafond, slaapkamer, keuken, grote bijkeuken en toilet. Grote zolder boven de gehele beneden verdieping

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 158