andere werden ze geschoren door Pool. Wim en Nelie kregen een dochter, genaamd Jeannette. Zij werd later de vrouw van Cees Stam van de woninginrichting. Zij sliep boven de kapsalon. Het was boven een grote ruimte, geen aparte slaapkamer voor Jeanette. Zij vertelt dat woensdagmiddag de kinderen kwamen om geknipt te worden. Zij zaten dan op een rij op de lange bank te wachten en als de klus klaar was, kregen ze een kauwgumbal. Kinderen die bij Kolping Boys voetbalden kregen een witte en zwarte kauwgumbal, de kleuren van Kolping. Ook knipte Pool enkele kinderen voor niks als hij wist dat ze uit een groot gezin kwamen en er weinig geld te besteden was. Elke zaterdag na vijven werd de winkel schoongemaakt en de stoep geboend. Ook werd dan de biljarttafel klaargezet, zodat de mannen een potje konden biljarten. Deze werd dan zondagavond weer opgeruimd zodat Pool maandagmorgen zijn werkzaamheden weer kon hervatten. Ook verkocht hij sigaren en sigaretten. Er werd heel wat afgepraat. Meestal ging het over voetbal, Alkmaarsche Boys was favoriet bij Pool. Het was zelfs zo erg, dat toen Wim Nierop in de stoel zat om geknipt te worden, hij samen met Gert Tol (die er ook was) en kapper Pool een lange discussie hadden. En dat ging maar door en dat ging maar door en Pool knipte maar door en knipte maar door, totdat Wim Nierop met een kaal hoofd naar huis raakte. Zondags ging Nelie naar de kerk en kapper Pool naar de voetbal. Soms gebeurde het wel dat de klanten al kwamen terwijl Pool nog op bed lag. Nelie maakte hem dan wakker en liet de klanten alvast binnen, zodat zij de krant konden lezen. Kapperszaak Pool Nelie en Wim Pool 158

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 157