In het Oudejaarsnummer 1938 van de Alkmaarsche Courant kon men een verslag lezen van de raadsvergadering, op 30 december gehouden. Bij de ingekomen stukken was een dankbetuiging van Koningin Wilhelmina voor de Haar gestuurde geluk wensen in verband met haar 40-jarige regeringsjubileum. Maar de vergadering was belegd om het gebouw in gebruik te nemen wat gepaard ging met een zekere plechtigheid, al weet men hoezeer de burgemeester gekant is tegen alles wat officieel genaamd mag worden. Aan de geheel gevulde en vergrote raadzaal vertelde gemeenteopzichter D. Bruin dat de bescheiden burgemeester aanvankelijk voor een sober verbouwingsplan was. En als dit was verwezenlijkt, zou men spoedig weer ruimtegebrek hebben gehad. De geraadpleegde ir. Keesman vond een nieuwe kap en een kluis noodzakelijke aanvullingen. Timmerman A. Schram, loodgieter P. Groen, schilder J. van Graft en de stoffeerders J. de Pee en Jb. Mulder leverden een prima stuk werk, evenals tuinman Jb. Groen. De verslaggever vindt ten slotte dat dit nieuwe raadhuis voor een kleine gemeente, zeer zeker een begerenswaardig gebouw is. Tot zover de geschiedenis van het ontstaan van ons gemeentehuis, opgetekend door A. Brandsma en geplaatst in Klin no 5 van mei 1990. Blijven dan hangen de woorden van raadslid Jaap de Vries ''Op dit gemeentehuis moeten we zuinig zijn, want Sint Pancras kreeg het cadeau van Koning Willem III''. Vanaf 1990 niet meer nodig, want vanaf toen verloor Sint Pancras zijn zelfstandigheid en vielen wij als gemeente onder Langedijk. Gelukkig mochten de verenigingen 'Oud Sint Pancras'' en museum ''Westflinge'' gebruik blijven maken van het gebouw, totdat er bericht werd ontvangen van de gemeente Langedijk. Er was een nieuw accommodatiebeleid aangenomen en het gebouw zou in de verkoop gaan. Niet op te brengen natuurlijk, voor zowel museum Westflinge als de Historische Vereniging. Het museum heeft zelfs zijn deuren moeten sluiten en hun collecties zijn verkocht of weggegeven. Voor de Historische Vereniging Sint-Pancras kwam hulp van Rob Logger en huren wij op dit moment het ''Nobelhof'' voor een mooi bedrag, anders had deze vereniging het ook nog maar moeten zien. Blijft staan dat ''ons'' Gemeentehuis gewoon verkocht is. Frans Hand 156

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 155