Na morgen is de Ark geschiedenis En dat is triest voor alle parochianen uit vooral Sint Pancras, die elke week zo trouw naar deze kerk kwamen. Het is een hard gelag, voor alle vrijwilligers die zich met hart en ziel, en op allerlei manieren, voor deze kerk hebben ingezet. En als je als parochiaan nog bij de oprichting, bij de stichting, van de Ark als kerk betrokken bent geweest, dan is het zuur, vandaag getuige te zijn van de sluiting van de door jouw opgerichte kerk. Jouw Ark. Aan alle trouwe parochianen en betrokken vrijwilligers heeft het niet gelegen dat vandaag de Ark wordt gesloten, wordt afgestoten. U heeft er geen schuld aan! En ik zeg uit de grond van mijn hart: u heeft beter verdiend. De hoofdoorzaak voor deze kerksluiting is de krimpsituatie waarin ook onze paro chie zich bevindt. De pastores, de gelovigen, de actieve deelname aan het kerkelijk leven, de vrijwilligers, alles loopt terug. Bovendien vergrijst de parochie. En de Ark is hier, hoe spijtig ook, het slachtoffer van." Op 1 januari 2005 zouden de huurders van de Ark vertrokken zijn. Echter vlak voor de jaarwisseling bleek dat voor muziekvereniging Irene geen geschikte nieuwe locatie in Sint Pancras te vinden was. Koortsachtig en hard overleg tussen de Gemeente Langedijk en de parochie leidde ertoe dat begin januari 2005 de Ark aan de gemeente Langedijk is verkocht. Weliswaar voor een symbolisch bedrag, maar toch, er tegenover stond dat de parochie het gebouw niet hoefde te slopen en dat bespaarde de parochie veel kosten en zorgen. Irene kon het gebouw voorlopig gebruiken. Alleen het laatste gedeelte staat nog.

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 140