Op de 6 dinsdagen in de Vastentijd de door de MOV-groep georganiseerde sobere soepmaaltijden. In de periode februari/april: 4x op woensdagmiddag 13.30 - 16.00 uur kindermiddag 1e communiegroep. In de periode februari/april: 2 ouderavonden m.b.t. de 1e communiegroep 20.00 - 21.30 uur Oefenen gezinsvieringen. Voor Kerstmis en Pasen bijeenkomst Paus Johannesschool. 1x per jaar een bijeenkomst van de Zonnebloem. In november: kerkenveiling of parochiefeest. Incidenteel thema avond georganiseerd door de parochie of de Oecumenische Werkgroep voor Kerk en Samenleving. Eerste vrijdag van maart: eens in de 3 jaar van 19.30 - 21.00 uur Wereldgebedsdag (Kerk en Samenleving). Goede Vrijdag: eens in de 3 jaar van 13.00 - 15.00 Stille Wake (Kerk en Samenleving). Tot slot volgt hierna een verslag van de ontwikkelingen die tot de sluiting en sloop van de Ark hebben geleid. Wat was er aan de hand in katholiek Nederland omstreeks het jaar 2002? Wel, het aantal gelovigen, de priesterwijdingen, de financiën, de actieve deelname aan het kerkelijk leven liepen terug. De kerk van Nederland bevond zich in een krimpsituatie. Gezien de terugloop was herstructurering van de kerkelijke organisatie in Nederland noodzakelijk. Derhalve dienden parochies te gaan samenwerken. Door die "clustering" hoopten de bisschoppen dat parochies elkaar zouden versterken en vitaliseren. Bovendien kon door samenwerking het schaarse pastorale personeel beter en eerlijker over de parochies worden verdeeld. Op een bijeenkomst in december 2002 over de toekomst van de parochie werd reeds verteld dat de Ark op termijn al of niet gefaseerd zou worden gesloten. Wat de Ark betrof zag men toen dat: - het aantal kerkgangers afnam - er vanuit de Vroonermeer weinig of geen nieuwe parochianen te verwachten waren - het aantal huwelijken en uitvaarten minimaal was - het Kaskirapport van 1996 aangaf de Ark

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 138