hij actief deel aan de vorming van de wijkraad in Sint Pancras. De activiteiten werden gebundeld in vier klaverbladen: liturgie, diaconie, gemeenschapsopbouw en toerusting. Bij gelegenheid van het 10-jarig jubileum schreef Alie Hendriks-de Boer: "Alles is nu al weer 10 jaar terug. Ze zijn snel gegaan en toch staat "De Ark" er nog steeds en doet óók nog steeds dienst. Ik durf zelfs te beweren, dat zijn dienst steeds meer wordt gewaardeerd. Al is het gebouw indertijd bedoeld geweest als 'noodkerk', we kunnen het niet meer wegdenken uit onze gemeenschap, en velen hebben er de weg naartoe gevonden voor het dopen van hun kinderen, vele huwelijken werden er ingezegend, velen herdach ten er dat hun huwelijk zolang had stand gehouden, en helaas zijn er ook velen uitgedragen naar hun laatste rustplaats." Zij vond dat het gebouw "De Ark" ons tien jaar had gediend en nog steeds als kerkgebouw kon worden gebruikt. Dat was toch wel iets om dankbaar voor te zijn. Viering "Eerste communie In september 1981 vertrok N. Schoorl naar Volendam. In november 1980 werd pastoor Geraets opgevolgd door pastor D. Braakman. Van hem mochten de parochianen "Dirk" zeggen en dat werd dan ook al snel door velen gedaan. In 1981 werd zuster Ria Hoff aan gesteld als pastoraal werkster. Zeer lange tijd, tot aan hun dood toe, hebben "Dirk en Ria" als pastoraal team de wijken Oudorp en Sint Pancras met hart en ziel gediend. Op 16 augustus 2003 overleed pastor Braakman onverwachts. Op 1 juni 2004 overleed zuster Ria. Pastor Dirk Braakman 137

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 136