Alie Hendriks-de Boer schreef in het parochieblad van mei 1978 (10 jaar de Ark) het volgende: "De laatste lootjes wegen het zwaarst!" zegt een van onze spreekwoorden en het is een waar woord. Ook de laatste lootjes van de Ark-inrichting deden er niet voor onder. Het beste voorbeeld daarvan was, toen op een morgen, enkele dagen voor de inwij ding, de pas aangestelde koster, de heer Willem Smit, het gebouw binnenkwam en tot de griezelige ontdekking kwam dat het zwart zag van de mieren; op de vloer, de banken, ja zelfs tot aan het plafond toe. Zoals u weet bestaat de vloer van de Ark uit grindtegels die gelegd zijn in wit zand. Of in dit zand nu nesten gezeten hebben of waar ze ook vandaan gekomen zijn; niemand weet het, maar het gebouw was niet te betreden en goede raad was duur. De redding kwam van de aan ouderen wel bekende Aad Hes, die de boel danig heeft uitgegast. Zodanig, dat het de dag van de inwijding nog best te ruiken was, maar een extra schepje wierook maakte dat deze wereldse lucht snel door gewijdere geuren werd vervangen. De inwijdingsdag was een mooie zonovergoten vrijdag, en al is de Ark dan geen echte kerk (iemand zei me laatst: "een boet"), alles werkte er aan mee dat er echt sfeer was, en ik denk dat velen zich er direct best thuis voelden. Velen waren aanwezig: pastoor Polder, pastor C. Harte (tijdens de vele voorbereidingsjaren de morele steun van het Stichtingsbestuur), de burgervaders Landman en Kroonenburg, en ja, nog vele, vele anderen, waaronder afgevaardigden van de andere Kerkgenootschappen". Op 5 juli 1968 uitte Mgr. drs. Th. Zwartkruis, tijdens de inzegening van de nieuwe hulpkerk, zijn grote waardering ten opzichte van het stichtingsbestuur en bewoners voor hun doorzettingsvermogen, waardoor zij erin waren geslaagd om voor een financieel zeer verantwoord bedrag een hulpkerk, tevens gemeenschapsgebouw in hun midden te realiseren. De belangstelling was zeer groot. Na de inwijding door de bisschop, geassisteerd door pastoor Geraets, maakte deze de naam van het gebouw bekend. Er was een enquête onder de mensen gehouden. Deze mocht zich in een grote belangstelling verheugen en uit de vele suggesties werd toen die van Mej. Annie v. d. Gragt, hoofdleidster van de kleuterschool Sint Pancratius, gekozen. De naam werd dus: "De Ark". Het gebouw had een totale oppervlakte van 500 vierkante meter, plaats biedend aan meer dan 400 personen. Bovendien was er een gemeenschapszaal in gecreëerd die door een schuifwand van de kerkzaal was afgescheiden. In het midden van de kerkzaal kwam er een verrijdbaar podium waarop de altaartafel kwam te staan. Verder was er een klein pijporgel. De plafonds en wanden waren geschilderd in zachte tinten.

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 134