Op 13 mei 1966 maakte voorzitter Zonneveld van het Stichtingscomité in café van Baar de resultaten van het eerste jaar en de toekomstplannen bekend. In totaal beschikte men na de diverse acties over een bedrag van bijna fl. 15.000,-. Het bisdom had bekend gemaakt dat het positief stond tegenover het plaatsen van een noodkerk. Tevens werd medegedeeld dat, in afwijking van eerdere plannen, Sint Pancras Zuid geen zelfstandige parochie zou worden. De Sint Laurentiuskerk in Oudorp kreeg een centrumfunctie met in "Zuid" een wijk- of hulpkerk. Deze plannen zijn gemaakt in overleg met de Vicaris van het Bisdom. De noodkerk in Zuid zou dus geen wijkaangelegenheid zijn, maar een object van de hele parochiegemeenschap Oudorp/Sint Pancras. Bovendien behoefde men dan niet de kosten op te brengen van een pastorie met huishouding. De geestelijken uit Oudorp konden zo voor de bedie ning zorgen. Pastoor Geraets verzekerde de aanwezigen dat het kerkbestuur ten volle achter deze plannen stond. In september 1967 ontving het kerkbestuur van het bisdom Haarlem de goedkeuring om in Sint Pancras Zuid, gemeente Koedijk, een hulpkerk te bouwen. Ook financieel werd hieraan door het bisdom medewerking verleend in de vorm van een renteloos voorschot, groot fl. 80.000,--. Het interieur moesten de parochianen zelf betalen. Het spaarfonds was al goed gevuld (fl. 30.000,-) door een bazar, verloting, koolbouw, oud-papier en vele acties als klaverjassen en vrijwillige bijdragen. De bedoeling was dat de noodkerk zou worden gebouwd tussen de Boven- en de Benedenweg, ter hoogte van de Fröbelstraat en het zogenaamde laantje van Dekker. Tenslotte werd architect C. de Wit uitgenodigd voor een schetsontwerp. Bij de inrichting van de kerk heeft men er rekening mee gehouden dat het liturgisch centrum geheel kon worden afgesloten. De rest van het gebouw kon dan ook nog worden gebruikt voor verenigingen en clubs. Daartoe werden ook toiletten, een vergaderruimte en een keukentje in het gebouw geprojecteerd. Op 28 december 1967 zou de eerste paal geslagen worden. Om 10 uur stond het gezelschap van genodigden aangetreden op het terrein, maar tot ieders verwondering Ingang kerkgebouw "De Ark''

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 132