van de betreffende gemeenten en een prognose had gemaakt van de uitbreidings plannen met betrekking tot de woningbouw en de daaruit voortvloeiende bevol kingstoename waren diverse instanties benaderd om de plannen ter beoordeling voor te leggen. Via het Katholiek Sociaal Kerkelijk Instituut (Kaski) werd het plan voorgelegd aan de Situeringscommissie Kerkenbouw voor het Bisdom Haarlem. Niet alleen geld was een struikelblok. Ook allerlei hindernissen, opgeworpen door de kerkelijke hiërarchie, moesten worden genomen. Want dat er zomaar mensen waren die zelf hun kerk wilden bouwen en niet netjes afwachtten tot "hogerhand" dat nodig achtte, werd hen niet in dank afgenomen. Mede aan de hand van de prognose, bevolkingscijfers en de geplande uitbreidingsplannen adviseerde de Situeringscommissie aan het Episcopaat om over te gaan tot het stichten van een nieuwe parochie. Op 9 maart 1965 werden alle katholieken van "Koedijk Zuid" en Sint Pancras opgeroepen om te komen tot een definitief comité en zo mogelijk tot vorming van een spaarfonds. Meer dan 150 katholieken machtigden in café van Baar unaniem het initiatiefcomité om hun werkzaamheden voort te zetten. Besloten werd een spaar fonds te stichten alsmede diverse acties te ondernemen om dit spaarfonds te steunen. Het enthousiasme kende geen grenzen en zo werd het comité overstelpt met ideeën, waarvan de eerste, een collecte te houden, dadelijk werd uitgevoerd. De opbrengst van de collecte was bijna fl. 200,--. Om rechtsgeldige handelingen te kunnen verrichten is later besloten het initiatief comité om te vormen tot een stichting onder de naam "Stichting Voorbereiding R.K. Parochie Sint Pancras Zuid". Het doel van de stichting was: Het bevorderen van het tot stand komen van een rooms-katholieke parochie in Sint Pancras Zuid, door te zorgen voor de oprichting van de daarvoor noodzakelijke gebouwen, met dien verstande dat ze wat betreft de aankoop van de benodigde grond, de oprichting van de definitieve kerk en van andere definitieve kerkelijke gebouwen haar werkzaamheden zich beperken tot de voorbereiding daarvan". In april 1965 werd van de Situeringscommissie van het Bisdom de goedkeuring ontvangen om de voorbereidende werkzaamheden voor het stichten van een eigen parochie voort te zetten. Dat betekende echter niet dat de nieuwe parochie er zomaar dadelijk kwam. Voorlopig werd de nieuwe parochiegrens gesteld vanaf het beginpunt van de Achterweg te Oudorp, vervolgens Koedijk Zuid en geheel Sint Pancras tot en met de Twuyverweg. 132

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 131