JÜt Sik Xmdcrfaantfe St, Pancras. De Ark in Sint Pancras Zuid Dit artikel beoogt een be schrijving te geven van de voorbereiding, bouw, het bestaan en uiteindelijk sluiting/sloop van het R.K. kerkgebouw de Ark. Daar de Klin het tijdschrift is van een historische vereniging volgt hieronder eerst een beschrijving van de voorbereiding tot de bouw. Reeds in een toelichting op het uitbreidingsplan voor het dorp "Zuid-einde" van de gemeente Koedijk wordt het volgende opgemerkt: "Vergelijkt men de wijk Zuideinde, die bezig is uit te groeien tot een westelijk dorp, met het aangrenzende dorp Sint Pancras, dan treft het ontbreken van een eigen centrum. Hieraan bestaat - gezien de vrij grote afstand van het grotendeels Rooms-Katholieke Zuideinde tot de vèr noordelijk gelegen kern van het in hoofdzaak Protestantse St. Pancras en de nog grotere afstand tot het Rooms-Katholieke dorp Oudorp- een duidelijke behoefte. Er leeft de wens voor een kerk en een wijkgebouw of dorpshuis''. Medio 1964 werd er uit enkele inwoners van de wijk "Zuid" en de gemeente Sint Pancras een voorlopig initiatiefcomité gevormd ter bevordering van de bouw van een katholieke kerk. Het bestond uit de heren A.I.W. Zonneveld (voorzitter), F. W. H. Hendriks (secretaris) en J. J. Corbee (penningmeester). Comitéleden waren de heren Joh. Bijpost, J. Kenter, J. Meyering, Th. H. Terwisscha van Scheltinga, J. Ursem en J. van Zelm. Nadat het comité een overzicht had samengesteld van de bevolkingssamenstelling - 4 131

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 130