Bakker Kaandorp van het Zuideinde Opa Kaandorp had zijn bakkerij in Tuitjenhorn en vroeger was het zo dat de kinderen automatisch het zelfde gingen doen als hun vader. Gebeurt vandaag de dag natuurlijk ook. Vader Kaan zijn oudste broer kwam in de bakkerij van opa en zelf raakte hij te werk als knecht bij een bakker in Oudkarspel. Opa kreeg te horen dat de bakkerij van Tames op het Zuideinde vlak bij het spoor te koop was en stuurde zijn oudste zoon om de bakkerij voor Arie (onze vader) te kopen. Op de terugweg naar Tuitjenhorn ging hij bij zijn broer langs, die van niks wist en vertelde hem dat hij een bakkerij voor hem had gekocht. En zo kwamen zij terecht in Sint Pancras, dat toen nog onder de gemeente Koedijk viel. Vader en moeder trouwden in 1934 en kregen vijf kinderen. Drie dochters: Rien, Toos en Bep en twee zonen: Adri en Willem. Voordat er machines waren in de bakkerij, ging alles nog met de hand en was het kneden van het deeg best zwaar werk. Pa Kaan was een goeie bakker. Op zaterdag kwamen er zelfs mensen uit Alkmaar voor zijn koek en speculaas. Ook kwamen er wel mensen met eigen deeg die dat door bakker Kaandorp lieten bakken. Heel gewoon in die tijd. Naast de hulp die pa Kaan had in de bakkerij, was moeder ook een grote steun. Toen wij later ouder werden, hielpen wij ook mee. Eerst met het inpakken van koek, beschuit en ontbijtkoek (alles werd zelf gebakken) voordat wij later bestellingen gingen wegbrengen. Weer later gingen we ook venten. Bakker Arie Kaandorp met zijn vrouw Toos druk aan het venten 123

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 122