Naast ons woonde de familie Peereboom. Daarachter buurman en buurvrouw Bus; naast Peereboom bakker Van Ham, verder nog Piet "Prut" Modder, fietsenzaak en smederij. De familie Blom, de dominee, Glas, meester Stokkel en het oude Gemeentehuis. Aan de andere kant van ons woonde mevrouw Kroonenburg, de moeder van Klaas, de burgemeester en daarnaast "Kleine" Klaas Bakker met zijn zuster Fietje. Heerlijke druiven teelde Klaas in zijn kassen, die achter onze tuin stonden. Tot zover ons gezin. We hebben een prachtige jeugd gehad. Ook onze ouders hebben het hier enorm naar hun zin gehad met veel contacten in het dorp, onze buren, de families Nieuwland (Gerbrand en Dien), Bruin (Jan, de brandweer commandant en Wijda) en nog vele anderen. Ook Vrone heeft een grote plaats in hun leven gehad. 68 jaar, op 15 september 1986. Hans trouwde in 1970 met Tini van Leijen en ging dus het huis uit. Later zijn zij met 2 kinderen hier komen wonen aan de Reigerlaan, waar Tini nog steeds woont. Hans werkte bij het Kadaster en overleed op 22 juli 1977 als gevolg van een tumor. Dat was een vreselijke klap voor Tini, de kinderen en onze familie, vooral voor mijn ouders. Een kind verliezen is een traumatische gebeurtenis. Mijn ouders hebben het ook niet goed kunnen verwerken. Er werd niet of weinig over gepraat, zo diep zat het verdriet. Kees ging na het behalen van het HBS-diploma in 1970 economie studeren aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam, in navolging van broer Gert. In 1971 is hij op kamers gaan wonen in Amsterdam en werd na het behalen van zijn master leraar aan de Hogeschool Den Haag en daarna zelfstandig ondernemer, nog steeds. Nu woont Kees met Suzan in Voorburg. De prachtige herinneringen aan zijn jeugdtijd in Sint Pancras heeft hij nog steeds; we praten er nog wel eens over. Hij heeft 2 kinderen, een zoon en een dochter. 115 Agent Groenenboom na zijn pensionering.

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 114