Verder is me altijd bijgebleven, dat als de serredeuren bij ons thuis dicht gingen, hij een moeilijk gesprek of een verhoor had met de desbetreffende persoon. Wij mochten dan absoluut niet horen waar het over ging. In de serre had mijn vader zijn bureau. Het was zijn werkplek, waar hij vele proces-verbalen getypt heeft in de ruim 10 jaar politieagent zijn in Sint Pancras. Mijn vader heeft vroeger ook veel gevoetbald. Ik heb hem echter nooit zien spelen. Ik heb wel gehoord, dat het doelpunten maken hem goed afging. Dat heeft hij dus aan zijn kinderen doorgegeven, mooi toch! Hij vond het prachtig om naar zijn zoons te kijken. Daar was hij heel trots op, vooral toen wij met z'n 3-en in het eerste speelden. Als hij dienst had op zondagmiddag en Vrone 1 moest thuis spelen, dan weet u wel waar de dienstauto tijdens de wedstrijd geparkeerd stond. Namelijk voor het huis van Dik Volger, zodat hij een mooi uitzicht op het A-veld had. Een andere hobby, verslaving van hem, was dammen. Daar was hij heel goed in. Hij heeft jaren op de damclub in Heiloo gezeten. Ook toen wij hier woonden, ging hij elke week een avond naar de club toe, Dam Club Heiloo genaamd. Met zijn vereniging heeft hij ook vele keren tegen de damclub hier in Sint Pancras gespeeld. Hij is ook heel wat keren clubkampioen van "DCH" geweest. Mijn ouders waren bevriend met Gerbrand en Dien Nieuwland, Gerbrand was ook een fervent dammer. Vele keren hebben zij thuis tegen elkaar gespeeld, omgeven door rookwolken van de sigaren, die zij rookten. Daarna kwamen de dames en werd er tot diep in de avond geklaverjast met veel lol. Kees en ik waren niet altijd de lieve jongens van Groenenboom. Regelmatig deden wij ook mee met kattenkwaad uithalen. Als voorbeeld; onze vader had een opgevoerde politiebrommer om de snelle brommers te kunnen inhalen. Die brommer reed inderdaad hard, trok heel snel op. Kees en ik gingen wel eens stiekem eventjes op het pad naast ons huis rijden, hoewel we nog geen 16 jaar waren. Het ging wel eens mis, dan viel de brommer en daar was mijn vader niet blij mee. Wat de organisatie van de politie betreft; Sint Pancras, Oudorp en Koedijk vielen onder de groep Langedijk. Het bureau was eerst gevestigd in het oude postkantoor in Broek op Langedijk, later aan de Sportlaan te Zuid-Scharwoude. Nogmaals, de ouderen onder ons kennen de andere markante politieagenten in die tijd wel, zoals Welle, Grimijzer (Langedijk), Forrer (Koedijk), Smit en Buwalda (Oudorp). Mijn vader was geboren op 1 december 1914, ging op zijn 60ste met pensioen, dus op 1 december 1974 en overleed door een slopende ziekte veel te jong op 69-jarige leeftijd op 26 januari 1984. Mijn moeder overleed kort daarna, nog maar 114

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 113