deed ik samen met Kees, zoals we veel dingen samen deden. Later ook nog brood venten bij Dirk Verkuil. Wat gelachen daar. Wat een humor had die man en ook weer samen met broer Kees. Verder werkte daar ook bijvoorbeeld Dirk z'n broer Willem, Willem Molenaar, broodbakker uit Broek op Langedijk, Evelien Biersteker, Diana Nieuwland, Klaas Wolzak, Bert van der Streek. In de vakanties op het land gewerkt, bollen en piepers rooien en andere werkzaamheden bij achtereenvolgens de gebroe ders Duif (Siem, Dirk, Maarten en Ijf), Nieuwland (Gerbrand en de zoons Wilhelm, Maarten, Arie en Jaap, later kwam ook Kees in het bedrijf) en de gebroeders Koedijk, Otto en Klaas aan de Bovenweg. Mooie tijden gehad, leren werken, aanpakken en wat verdienen. Omdat ik geïnteresseerd was in sport en voetbal in het bijzonder, ben ik na mijn HBS-diploma fysiotherapie gaan studeren in Amsterdam. Later bleek, dat dit niet de goede keuze was. Daarna, in maart 1973, moest ik als "hospik" in militaire dienst, 16 maanden afzien. Viel mee, wel verveling, pils (leren) zuipen. Het was inmiddels juni 1974 en wat nu? Uiteindelijk in 1975 als afhandelaar aanvragen AAW en WAO gaan werken bij het GAK in Alkmaar, gevolgd in 1978 door de sociale dienst van de gemeente Langedijk en Halte Werk, zie hieronder. Met Margriet ben ik sinds 25 november 1976 getrouwd. Onze 2 kinderen wonen ook in Sint Pancras. Ivonne woont samen met Koen Schreurs. Zij hebben 2 zonen, 5 en 3 jaar. René woont samen met Dominique van Dusschoten. Zij hebben 1 zoontje van 3 jaar. Mogelijk zit in deze 3 jongens wel weer een opvolger van een Groenenboom in het eerste van Vrone, wie weet? Vanaf half juli 2017 ben ik met pensioen, ik heb dus vanaf 1978 bij de sociale dienst gewerkt in allerlei functies; de meeste tijd bij de gemeente Langedijk, ruim 35,5 jaar. De laatste 2 jaar werkte ik als kwaliteitsmedewerker bij "Halte Werk" in het "Landbouwhuis" te Alkmaar; het samenwerkingsverband van 3 sociale diensten, die van Alkmaar, Heerhugowaard en Langedijk. Gezin Groenenboom Ik kom uit een gezin van vader, moeder en 6 kinderen. Ik ben de op een na jongste. Mijn vader was politieagent. Mijn oudste broer is Gert (1941), mijn zusters Mia (1942) en Hanneke (1944), daarna kwamen Hans (1947, overleden op 22 juli 1977), ik (1951) en Kees (1953). In 1964 woonden de oudste 2 niet meer thuis. Hanneke ging in 1965 uit huis. Wij kwamen te wonen in de politiewoning aan het Kerkplein, nummer 7. Karakteristiek voor die woning was, dat boven de voordeur een blauwe lamp hing 112

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 111