Familie Groenenboom Inleiding Frans Hand, bestuurslid van de Historische Vereniging Sint-Pancras, heeft mij (Ruud Groenenboom) gevraagd om een stukje te schrijven over: 1. mijn familie en 2. dat al 50 jaar een Groenenboom in het eerste van Vrone speelt. Mijn situatie Ik ben Ruud Groenenboom, 66 jaar, geboren in Heiloo, getrouwd met Margriet, 2 kinderen en 3 kleinkinderen/zonen en vanaf 14 mei 1964 woonachtig in dit prachtige dorp. Ik ben dus geen geboren Pancrasser, wel hier getogen vanaf mijn 12de en tot heden hier woonachtig (nu Rozenlaan 36). Ik heb hier niet op de Openbare Lagere School van meester Stokkel gezeten. Ik moest namelijk in mei 1964 nog maar een paar maanden de 6e klas doorlopen in Limmen, waar wij toen woonden. Elke dag ging ik dan ook met de bus naar Limmen om deze periode te overbruggen. Toch wel bijzonder voor een jongen van 12 in die tijd, waarin je af en toe nog paard en wagen op de weg en houten elektriciteitspalen langs de weg zag. Ik kom uit een HBS-gezin, 4 van de 6 kinderen hebben namelijk het diploma behaald. Ik ook, in 1970. Eerst heb ik 2 jaar Openbare ULO gedaan in Alkmaar (voor de ouderen onder ons: Krelagestraat, achter de LTS aan de Bergerweg). Hans Jonker en Arjan Volkers zaten in die tijd ook op die school. Daarna kwam ik in de 2e klas van de HBS aan de Paardenmarkt. In dezelfde klas als broer Kees. Hij was wèl rechtstreeks van de Lagere School naar de HBS gegaan. Hier en daar hebben we elkaar geholpen om een voldoende voor bepaalde vakken te halen. Kees was goed in wiskunde, economie, meetkunde, natuurkunde, zeg maar de exacte vakken. Ik meer in talen. In de 4e klas ging ik dan ook de A-kant op, Kees de B-kant, gevolgd door een diploma in 1970. Begin november 2017 nog een reünie gehad van de examenklas. Wel apart elkaar weer te zien na 47 jaar! Leuk om te vermelden, is nog waar ik tijdens de middelbare schooltijd in Sint Pancras zo al gewerkt heb in vakanties en op zaterdagen. Dat begon als zaterdagbaantje samen met broer Kees in 1964 bij melkboer Schoenmaker op de hoek van de Bovenweg en Van de Vijzellaan. Verder nog zaterdagbaantjes gehad bij groenteboer Bus, die achter ons woonde aan het Kerkplein. Hij ventte in Heerhugowaard. Ook dat 111

De Klin - Sint Pancras | 2017 | | pagina 110