Ma Murphy's In de jaren'90 verzorgden Willem van Doorn en Jan Steltenpool meezingavonden in de tenniskantine in Sint Pancras. Zo bouwden Willem en Jan onder andere een uitgebreid Iers repertoire op. In februari 1996 trad een groep op in De Buizerd in Oudkarspel met Ierse muziek. Willem en Jan besloten er heen te gaan. Ze raakten aan de praat en de eigenaresse van de Buizerd stelde voor om op St. Patricksday (17 maart) samen muziek te maken in de Buizerd. Na een paar repetities was de speellijst klaar en werd er op 17 maart met veel succes opgetreden onder de naam Tullamore. De groep bestond uit Arie de Loos, Henk Kooyman en zijn toen 10-jarige zoon Niels, Willem van Doorn en Jan Steltenpool. Niels was een virtuoos op de tinwhistle, een Ierse fluit. Vanwege zijn jonge leeftijd mocht hij alleen overdag meespelen en 's avonds in het weekend als het niet te laat werd. Er volgden snel nieuwe optredens, met als hoogtepunt een optreden in het voorprogramma van The Dubliners in oktober 1997 in het Wapen van Egmond Binnen. De groep Tullamore was geen lang leven beschoren. Henk en Niels stapten uit de groep. Willem en Jan sloten zich aan bij de groep "Overstag" met o.a. Jis en Fred van der Sluis. Als naam voor de groep werd gekozen voor het Friese woord Samar Zomaar). Omdat er in Lemmer ook al een groep bestond met die naam, werd gekozen voor Damarsa Dan maar zo). Het repertoire bestond uit shanty's en liederen uit allerlei landen, maar langzamerhand kreeg de Ierse muziek de overhand en tenslotte werd er alleen nog maar Iers gezongen. Hoogtepunten waren de jaarlijkse bezoeken aan Ierland. Een van de eerste optredens in Ierland was in een pub in Bantry, genaamd Ma Murphy's. Besloten werd de naam van de groep te veranderen in Ma Murphy's, omdat deze naam ook veel beter de lading dekte. Er volgden nog vele prachtige reizen naar Ierland.

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 99