Kubus The Kingpins Een echte Pancrasser Band is ongetwijfeld Kubus the Kingpins, begonnen in 2007. Ja, er zijn echt mensen die van Kingpins, pinguïns maken of nog iets anders. Om het maar eens te verklaren: een Kingpin kan zijn: de pen waar een trailer mee aan een trekker vast zit, één van de kegels bij het bowlen of iemand uit de maffiawereld. Precies, het slaat dus nergens op. Toen de overbuurman van Mare Stam, Aris Bobeldijk, hoorde dat Mare een band ging beginnen zei hij: "Noh, wat hoor ik nouw, ga je speule met Kees Volkers, met Kubus?" Dit was de bijnaam van Kees op de ulo in Noord Scharwoude. En zo ontstond de bandnaam. Het begon ermee toen Robert Geels Kees Volkers, die 25 jaar in de Doc Robberts Band gespeeld had en wat een beetje op het einde liep, tegenkwam in de Oostwal en vroeg of hij samen met hem, Mare Stam en Wim Honig iets wilde beginnen. Om toch voor de ouderen onder de lezers even de afkomst te vermelden: Robert Geels komt van de hoek van de Vinkenlaan/Bovenweg, Mare Stam is één van de jongens van Stam woninginrichting. Wim Honig z'n vader Ide had de garage aan de Bovenweg schuin tegenover de vroegere Rabobank. Kees Volkers komt van Siem Volkers, de aardappelexporteur. Na een tijdje geoefend te hebben vond het eerste optreden plaats in De Spoor zoeker waarna een "gig" volgde in het bijprogramma van de Golden Earring in de Waerdse Tempel waarbij Barry Hay nog even kwam kijken. Leuke optredens volgden: verschillende keren bij een motorclub o.a. in de Schermer, het daaruit komende verzoek om te komen spelen in de Oosterkerk te Hoorn, op een bruiloft. Dit was al gauw te luid volgens meneer pastoor, dus moest het zachter (akoestisch) V.l.n.r. Robert Geels, middenonder Wim Honig, middenhoven Kees Volkers en Mare Stam 96

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 97