ik haar op. Haar dochter (nu 18 jaar) knuffelt me regelmatig. Voelt goed. Als een klant verhuist, verhuis ik op verzoek dikwijls mee. Zo komen er regelmatig weer nieuwe gezichten bij de kar van Har. Het valt op dat hoogopgeleide jonge klanten weer van "vers" en streekproducten houden en advies willen. Daar speel ik op in. Ze kunnen eventueel "online" bestellen en vinden hun spullen in een curver box in de grijze of groene bak bij thuiskomst uit hun werk. "Elk huisje heeft zijn kruisje" Mijn scheiding was een kwetsbare tijd. Het is moeilijk om te dansen in de regen. Mijn werk heeft me er doorheen geholpen. Ongewild gescheiden na 30 jaar! De tand des tijds heb ik overleefd en daar ben ik best wel een beetje trots op. Ik vind dat ik een "hoog" gunfactor heb. Wellicht, zelf een beetje afgedwongen. Ik weet het niet. In ieder geval ben ik iedereen enorm dankbaar die het mogelijk gemaakt hebben, dat ik dit werk heb mogen doen en nog steeds doe. Inmiddels ontvang ik A.O.W. In 2017 bestaat de zaak 100 jaar. Een mooi moment om te stoppen! Maar 110 jaar is dat ook! Als ik stop wil ik filosofie gaan studeren aan de Volksuniversiteit, geiten voeren op de kinderboerderij en vrijwilligerswerk doen bij Le Champion (evenementenorganisatie op sportief gebied). Ieder jaar probeer ik een halve marathon te lopen en wandel ik graag o.a. de Fjoetoer en de Amsterdam City Walk. Het is een moeilijke beslissing om afscheid te nemen van het werk, dat ik altijd met plezier en passie heb gedaan. Resumé Het is behoorlijk persoonlijk geworden! Ik woon in het huis waar ik geboren ben. Mijn vader liet het voor 2.800,- gulden bouwen door een zwager, toen hij in het huwelijksbootje stapte. De kapberg en "ouwe" schuur stonden er al. Mijn dochter Monique (31 jaar) en zoon Rico (29 jaar) hebben bedrijfseconomie gestudeerd in Diemen. Monique woont bij haar moeder op een woonboerderij in Leutingewolde (Drenthe) en is accountant bij Epplejeck in Drachten. Rico woont en werkt volgens de laatste gegevens in Berlijn. Dochter Ragna (26 jaar) heeft medicijnen gestudeerd in Groningen en woont en werkt als arts in het Scheper ziekenhuis in Emmen. Harry Jonker

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 90