ventvergunning, dus oprotten! Ik naar de burgemeester. Elke keer als ik daarna in Egmond ventte, eerst naar de burrie. Telkens kreeg ik een ventvergun-ning voor één dag, totdat er werd vergaderd door B en W. Ik mocht blijven. De groentewinkel is al jaren gesloten, evenals in Egmond Binnen en Egmond aan Zee. Toen ik in de wijken Huiswaard en de Mare begon, waren er drie groentewinkels in winkelcentrum "De Mare". Allemaal verdwenen. Niet mijn verdienste hoor, maar een ander koopgedrag en eetgewoonten waren en zijn hiervan de oorzaak! Dilemma's. De aardappelhandel was helemaal ingezakt. De veiling in Alkmaar ging dicht en verhuisde naar Zwaagdijk. Enkele jaren later ging hier de boel ook op de fles. De dichtstbijzijnde veiling werd Zaltbommel! Inmiddels was ik vader van drie kinderen. Ik luisterde goed naar m'n klanten en vulde het assortiment aan met o.a. gesneden hutspot en raapjes uit eigen keuken. Bovendien vroeg een bakker mij, of ik aard beien wilde leveren. Er kwamen meer bakkers bij. Op veel ambachtelijk gebak in Sint Pancras, Alkmaar en Bergen, liggen tegenwoordig mijn aardbeien. Onbespoten en rechtstreeks van de tuin. Dat proef je! Om de verdiensten op peil te houden, ging ik ter plekke schoongemaakte aardbeien met slagroom op festivals o.a. in De Hout verkopen. Dit vanaf 2003 tot heden. In een ongedwongen sfeer en genietend van de lekkernij krijg ik veel respons en goodwill van de mensen en af en toe nieuwe klanten. Vorig jaar stonden we in het weekend op tien festivals. Mijn werk is heel divers en iedere dag anders en spannend. Om de week op vrijdag morgen kom ik bij meneer Benjamin, 94 inmiddels. Al 70 jaar klant, sinds twee jaar weduw-naar, slecht ter been, geridderd en altijd positief. Het eerste wat ik doe als ik achterom binnenkom is het koffiezetapparaat aanzetten. Alles staat al klaar. We genieten er allebei van. 87

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 88