werden ze "geijkt" in het IJkgebouw in het Victoriepark. (thans restaurant) Ik heb veel geleerd van mijn vader. Hij was goudeerlijk. Als je één klant kwijtraakte moest je er twee nieuwe voor in de plaats weten te vinden. Mijn vader hield van "priksleeën", schaatsen, speelde mondharmonica en was een goede dammer. Helaas overleed hij onverwachts in 1976. Al snel na het huwelijk van mijn ouders werd mijn zus Grietje geboren (1936). Daarna Piet (1938) en Gert (1941) eneindelijk in 1951 kwam ik. Mijn zus was heel boos. Ze wilde geen broer maar een zusje. Ze moest van vriendinnen horen dat haar moeder in verwachting was! Een beetje dom! Zo ging dat in die tijd. Bijna was ik er niet geweest. Op een gegeven moment in de oorlog wemelde het van de Duitsers rond ons huis. Er zouden een aantal wapens voor de "ondergrondse" in onze schuur worden opgeslagen. Door verraad werd de dropping afgelast. Dus geen wapens! Mijn moeder was laaiend, mijn vader had niks verteld aan zijn vrouw. Ik heb een mooie jeugd gehad. Voor tien cent met alle buurtkinderen op woens dagmiddag naar de tv (zwart-wit) bij buurvrouw en buurman Bruin en veel buiten gespeeld. Thuis kwam de eerste tv pas in de jaren zestig. Naar school achter het toenmalige gemeentehuis. Omdat ik linkshandig was mochl ik als eerste met een ballpoint leren schrijven van juffrouw Kriek in de eerste klas. (tegenwoordig groep drie). Toentertijd zat je in banken met de "inktpotjes" aan de rechterkant. Voor een linkshandige heel lastig. In mijn jeugd werd de handel mij met de paplepel ingegeven. Eind jaren 50 werd de "grote" schuur gebouwd. De "Veert" liep erachter langs. Een "megaschuur" voor een groenteboer in die tijd, met luchtkoeling en capaciteit voor 100 ton piepers. Ik was toen +/- 10 jaar oud. Inmiddels waren mijn broers al in het bedrijf. Stilzitten was er niet bij. Kisten "uitzoeken" (elke veiling had zijn eigen houten fust) en jutezakken Hoek Westerweg - Lindenlaan te Alkmaar

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 86