De Groentekar van Har "Vet Cool" zo'n ouwe groentekar hoorde ik onlangs een paar tieners op het trottoir in de Nassaulaan in Alkmaar zeggen. "Vet Cool" zo'n ouwe groenteboer erbij beant woordde ik hun gesprek, toen ik van de andere kant van de wagen tevoorschijn kwam. Gniffelend beaamden ze dat en vervolgden hun weg over de Kneppelbrug richting centrum. Voor m'n klanten is het doodgewoon, als hun groenteboer één keer per week langs komt. Voor mij natuurlijk ook! Als ik echter de reacties op facebook lees en de talrijke foto's zie die worden gemaakt, is het misschien toch een beetje "ongewoon" in deze tijd. Op het Nassauplein en in de Nassaulaan kom ik elke woensdagmiddag, waar ik minimaal twee uur aan beide zijden van de oude kastanjebomen vent. Er wonen chirurgen, tandartsen, twee rechters, advocaten en ondernemers. Hoe het begon! M'n vader kwam met de "vergeten" watersnood in 1916 met zijn broer en zussen uit Waterland c.q. Landsmeer naar Sint Pancras. Helaas weet niemand meer, waarom juist Sint Pancras. Zijn moeder was rijk geboren en erfde bovendien een boerderij met behoorlijk wat land in Buiksloot. Na haar dood op jonge leeftijd, dronk zijn vader (mijn opa) zich arm. Bovendien was hij lui. Er werd ook nog een halfbroer geboren. Zijn stiefmoeder trok haar eigen kinderen voor. Een paar jaar na het over lijden van zijn moeder, stierf ook zijn vader. Afijn, mijn vader was op jonge leeftijd al wees, maar er moest wel brood op de plank komen.

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 84