17 jaar een heel leerzame (en mooie) ervaring rijker. Die ervaringen heb ik opge schreven in mijn dagboek. Daarna heb ik nog zo'n vijf jaar gewerkt bij de familie Tol. Een leuke tijd. De jongens vroegen me een keer om hun broeken op te persen voor een speciale gelegenheid; daar kreeg ik dan een gulden per broek voor, een mooi extraatje. Dank je wel Kees en Dick! Met veel plezier denk ik terug aan mijn jeugd en alles daarna. En van Tiny Verduin werd ik: Tiny Kooijman-Verduin Cok Magielsen-Verduin Op een gezin met zeven dochters werd vaak een beroep gedaan. Om in andere gezinnen in de huishouding te helpen en op de kinderen te passen. Zo heb ik heel wat huizen in ons dorp vanbinnen gezien. Om te beginnen bij dokter Destrée, waar Moeder ook vroeger gewerkt had en waar ze heel lekker heeft leren koken van mevrouw Destrée. Vader moest wel erg wennen aan dat moderne eten. Hij was het door-en-door gaargekookte eten bij hem thuis gewend. Later vond hij het heerlijk! Moeder was één van de eersten op het dorp die een elektrisch fornuis kreeg. Mevrouw Destrée was geloof ik de allereerste. Er werden dus tussen hun beidjes veel tips uitgewisseld. PANNEN met eten werden er gekookt, LITERS soep. Kwamen er gasten bij, dan werd er water en bouillon blokjes bij gedaan. Vier liter pudding werd er voor de zondag gekookt, met bessensap, heerlijk! En op zaterdag bakte Moeder altijd brood. Wij zorgden er al Lijd voor thuis te zijn als het brood uit de oven kwam. I leel lekker dat warme brood met boter en suiker. Daar kon geen gebak tegenop! Riet Kerssens-Verduin Dit is een voorbeeld van wat bij ons thuis zo al gebeurde: Maggie, Niek en ik, Riet, na het eten gauw naar buiten. Dat mocht wel. Maar dan ook gauw weer binnen komen als vader riep. Maar wij hoorden dat gewoon niet! Vader riep dan "En nou als de donder naar huis!". Hij stond klaar om de hoek van het boetje om Niek, Maggie en ik ook vanzelf, te straffen. Wij renden als de bliksem naar binnen, eerst Tevreden en gelukkig...

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 78