Naar school. Eerst ging je naar de bewaarschool. Net nadat ik mijn Eerste Communie had gedaan en in de eerste klas zat werd ik ziek. In die tijd mocht ik als eerste in de krant de strip van Broeder Bastiaan zien. Toen ik weer terug op school was kreeg ik huiswerk mee. Ik heb het nog weieens vanaf de Halvemaansbrug in het water gegooid... ik beken! Op de buurt speelden we vaak met de kinderen van Kieft, Kooij en Hes. Thuis hielden we soms hele watergevechten in de zomer. Daar waren ook wel neefjes en nichtjes bij. Er kon eigenlijk alles (tot zover!). En als het warm weer was duurde de weg van huis naar school en omgekeerd wel erg lang... Want niet zo leuk was, was de oorlogstijd. Nu nog, als in het voorjaar de narcissen bloeien, denk ik aan het bosje narcissen dat was neergezet bij het spoor en dat ik zag toen we naar school liepen. Het was in de oorlog. Op de avond ervoor waren op die plek mensen doodgeschoten. Als er kermis was, was dat ook gezellig om met z'n allen naar toe te gaan. Vader riep ons een keer uit bed voor het Noorderlicht; dat was mooi! Na de lagere school ging je van lieverlee "te werk"; schoonmaken bij gezinnen. Ook thuis hielp je uiteraard mee waarbij we genoeg lol hadden. Ik denk dat ik bij gezinnen van alle geloofsovertuigingen gewerkt heb. Zou dat ook iets zijn voor bepaalde wereldleiders?! Als ze uit de Bijbel voorlazen, las ik gewoon mee. Tussendoor heb ik nog geholpen in Zeeland na de watersnood van I februari 1953. Weer prutten! Ik was op die jonge leeftijd van Te kermis. Riet, Maggie, Tiny, Coi en Door (1946) Bij de "nieuwe huizen", hoek Benedenweg en later Fröbelstraat (1948)

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 77