van dat zure Duitse brood bij zich dat neef Arie pikte. Maar dat zagen ze, dus wij hard wegrennen! De soldaten kregen ons niet te pakken. Ze vonden het wel leuk, denk ik nu... Ik weet ook nog goed van de gaarkeuken bij Keizer op de Bovenweg (t.o. waar nu mijn zus Coi woont). Maar wij hebben daar gelukkig nooit gebruik van hoeven maken, want we hadden zelf genoeg. En dan later naar de lagere school in Oudorp. Hardlopend, zowel heen als terug, op mijn klompen. En als ik vrij was van school ging ik helpen op het land. Bijvoorbeeld planten aangeven bij Jaap Wit of bij Duif-Balder en niet te vergeten bij Kees en Jaap Snijder uit Huiswaard. Ook moest uit school weieens een schuit kool wegbrengen en met de hand overladen. Dat was dan voor de veiling in Langedijk. Zo ging dat bij veel leeftijdgenoten. Brand in de schuur van Arie Klanker Wat wil het geval? Op het moment dat de (vrijwillige) brandweer vergadering had bij café Forrer (nu Rust Wat), brak er brand uit in de schuur van Klanker, onze buur man. Ik rende naar het café en riep "brand bij Arie Klanker!". Ik kreeg de sleutel van het brandweergebouwtje in mijn handen gedrukt door Metzelaar. In dat gebouwtje stond een kar op fietswielen met daarop al het blusmateriaal. Ik moest met die kar zo snel mogelijk naar de Benedenweg. Daar aangekomen waren de burgemeester (Schellinger) en een paar brandweermannen er al. De burgemeester ging de slangen wel even koppelen...maar dat kon hij natuurlijk niet. Ik zei: "Geef hier dat ding!" en ik had het zó voor mekaar. Hij heel kwaad: "Waar bemoei je je mee!". Ik zei toen: "Dat heb ik van m'n vader geleerd". Ondertussen was het hele korps gearriveerd (nog nuchter gelukkig...). Door Tamis-Verduin De ruimte die we hadden... Vanuit het luik kon je zelfs de Grote Kerk zien en ook nog hoe laat het was. Er was altijd plaats voor logees. In de oorlog hadden we 4 tot 5 onderduikers. Als er onraad was verstopten ze zich in de boet onder een stapel Jan, Arie en Jaap in de schoolbank (+/- 1948) 73

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 74