Buurman Cor Madderom maakte ter gelegenheid van het 12,5 jarig huwelijk van Vader en Moeder een feestrijm. Daarin sprak hij zijn bewonde ring uit over Vaders kwaliteiten als tuinder en harde werker. Hieronder het bewuste stukje uit dat rijm: In de afgelopen jaren heb jij verbazend veel werk gedaan Ik weet er alles van want wij zijn wel samen naar 't land gegaan Maar zoo konden Piet en ik niet ploeteren, al deden we nog zoo ons best Maar verliezen moesten wij het van jou met wieden, schoffelen en de rest 's Middags om een uur of vijf, zei Jan dan 'zoo kan het wel weer' Maar dan ging jij toch weer aan 't werk. Piet en ik ploften op een stoeltje neer En als ik denk aan die slechte jaren, we weten allemaal hoe het toen was Wist jij het hoofd boven water te houden, dat vond ik toch wel kras Een grote bouwerij, en altijd een man [knecht] was toen te duur En toch overal de boel in orde, dat weet ik heel secuur Kortom op alle gebied, heb jij in de afgelopen jaren ontzettend veel gedaan En was jij anders geweest, voor zeker dan was het hier anders gegaan Moeder was lid van de Vrouwenbond. Het jaarlijkse uitstapje sloeg ze niet graag over. Moeder was ook alom bekend als "baker", ze hielp bij bevallingen, vaak samen met dokter Destrée. Ze heeft in haar leven heel wat kindjes op de wereld helpen zetten, waaronder een flink aantal van haar eigen kleinkinderen. In haar laatste levensjaar heeft ze nog geholpen toen een van haar achterkleinkinderen geboren werd. Vader op de akker voor het huis Uitje Vrouwenbond. Moeder links vooraan.

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 71