moest er een nieuw pand worden gezocht. Het pand aan de Bovenweg 14, voorheen aannemer Schram en later naaiatelier Stibbe, was te koop. Dit pand lag gewoon op ons te wachten om omgebouwd te worden als banketfabriek aldus een uitspraak van Yorke van der Pol tegen een journalist van de Alkmaarsche Courant. Het pand werd aangekocht in 1971 en werd aan de eisen van de Warenwet aangepast. Het werd een moderne banketfabriek. De fabriek werd op 15 oktober 1971 door burgemeester Kroonenburg geopend, door het overhalen van een hendel werden alle machines in werking gesteld. Zoals in die tijd gebruikelijk was, ging ook firma v.d. Pol en Talsma zich speciali seren. En wel in de productie van vruchtentaarten, zoals appeltaarten, abrikozen taarten en kersentaarten. Afnemers werden supermarkten, groot winkelbedrijven en organisaties. Landelijk werden deze door 2 vertegenwoordigers bezocht en via zoetwarenbeurzen werd geprobeerd het merk meer bekendheid te geven. Ook nu werd de capaciteit van de machines en ovens te gering om aan de vraag te voldoen. In 1977 werd een automatische productielijn in gebruik genomen. Hierdoor konden 1.200 taarten per uur geproduceerd worden. De productielijn werkte geheel automatisch: de taarten gingen de oven in, daarna naar een koeling en als laatste naar de inpaklijn. In 1981 moest helaas het faillissement aangevraagd worden. Dit kwam door de recessie en de hoge rente van 14%. Het was een moeilijke beslissing om dit mooie bedrijf te sluiten. De Aviateur wist met de curator overeen te komen om dit bedrijf voort te zetten onder de naam "Komen Banket" en de leiding bleef in handen van de vorige eigenaren. Dit bedrijf stopte in 1994 met de productie en zodoende hield de banketfabriek in Sint-Pancras op te bestaan. Sikke Talsma Huis en werkplaats van aannemer Schram Latere koekfabriek, Bovenweg 14

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 66