Op 1 maart 1954 werd de zaak van de Gebroeders Rood over-genomen door een paar Friese bakkers. De naam "De Bokser" verdween en de nieuwe naam werd: Firma v.d. Pol en Talsma. Ontbijtkoek kreeg een nieuwe moderne uitstraling, doorzichtige verpakking met een opvallend etiket. Velen zullen zich herinneren dat het "over het spoor" altijd zo lekker rook, wanneer je naar school fietste. Voor een gulden kon je een margarinedoos vol kantkoek - een afsnijdsel van de ontbijtkoek - kopen. Zelfs op vakantie in het buitenland wisten campinggasten te vertellen: Oh ja, daar moest ik vroeger van mijn moeder een doos kantkoek halen. Naast bakkerij van der Pol en Talsma waren er ongeveer zeven bakkers en acht kruideniers. Sikke Talsma ging ze allemaal langs en liet ze proeven van hun ontbijtkoek. Daarna niet alleen Sint Pancras, Alkmaar en Langedijk, maar heel Noord Holland. In die tijd werden beschuit, ontbijtkoek en roggebrood door de bakkers meestal gekocht bij een speciale bakkerij, ook kwamen er "warme" en 'koude" bakkers. Dit betekende meer omzet bij de speciale bakkerijen. Bij de Firma v.d. Pol en Talsma werd de banketproductie naast de ontbijtkoek gedaan. Als eerste banket-product werden de "Josie koeken", afkorting van de namen Jorke en Sikke gefabriceerd. De jodekoeken werden los in blik en ook in zakjes verpakt op de markt gebracht en dat werd een groot succes in die tijd. Ovens moesten worden vervangen en uitgebreid. Meerdere banketproducten werden op de markt gebracht, ondersteund door reclameaanbiedingen, zoals speldjes en sleutelhangers. Alles werd in de strijd gegooid om de verkoop te bevorderen. Groot was de afzet bij de "koude" bakkers, die soms nog wel zelf hun brood bakten, maar banket kochten van speciale bakkerijen. 63

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 64