Nu de letterlijke tekst zoals Willem die elke dag op zijn hotelkamer cq in zijn pension opschreef: Zondag 29 juli. Om half negen vertrokken met nog enige nevel richting Uberlingensee. Om half elf als net ook de zon door komt, is het koffie drinken aan deze See, terwijl de dorpsmuziek begint te spelen, het was hier namelijk volksfeest. Na een uur doorgegaan tot Moersburg (hier begint de Bodensee). Omhoog via Ravensburg en Wangen en om 4 uur in Fabdek gestopt na 110 km fietsen en daarna koffiedrinken op het terras, want het is hier heerlijk. 30 juli. Om kwart voor acht vertrokken. Prachtig weer. Route Alpenstrasse aan de Alpsee enkele kilometers voor Immerstadt koffie met gebak. Dit was na 40 km. met heel wat mooie klimkilometers. Bij Immerstadt druk autoverkeer. Nog een kort verblijf in Sonthofen en door gegaan naar het hoogste bergdorp van Duitsland (1.200 m.) Obersuck. Na 75 km. hier een geweldig uitzicht van een terrasje. 31 juli. 10.30 uur. 81 km. voorbij Füssen 45 km. gedaan en weer goed fietsweer en zit ik met een Nederlandse familie gezellig koffie te drinken. Daarna via Oberammergau waar het zeer druk was naar Garmisch Partenkirchen. Daar twee skischansen bekeken en foto's gemaakt. Binnen in het stadion waar men neer komt, is een voetbalveld. Het was daar verschrikkelijk heet. Daarna weer door tot Mitterwald op enkele kilometers van de Oostenrijkse grens. 120 km. Wij volgen Willem dan weer op zijn route: 1 augustus. Empelberg. Veel klimmen en afzinken in de bergen: 140km. 2 augustus. Vele "Caubergen" met percentages van 10 - 12%. Oversteek Donau: 140 km. 3 augustus. Hete rit, vooral in de steden. Gestopt in Lehrberg. 4 augustus. Na 145 km. door berggebied: Bad Brückenau. 5 augustus. Al klimmend via Fielda naar Kirterff: 110 km. 6 augustus. Sauerland, Winterberg, ijsbaan bezocht: 115 km. NB. Willem was zeer nauw betrokken bij de ijsclub Sint Pancras. 7 augustus. Moonpeysee - Ludwighafen: 160 km. 8 augustus. Ri. Nederlands-Duitse grens en naar gastgezin in Doetinchem: 125 km. 9 augustus. Rustdag in Doetinchem. 10 augustus. Naar Sint Pancras: 190 km.

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 61