JAARVERSLAG 2015. Januari De heer Hans Klanker komt de redactie van De Klin en de krant versterken. Van de gemeente Langedijk is het bericht binnengekomen dat per 31 december 2015 de huur van het voormalige gemeentehuis van Sint Pancras wordt opgezegd. Februari Er vindt een nieuwe taxatie plaats van Nobelhof 1 door makelaarskantoor Bakker Schoon. Dit in aanwezigheid van vertegenwoordigers van de gemeente en de Historische Vereniging Sint-Pancras. Deze taxatie is bindend voor beide partijen. Natuurmuseum "Westflinge", ten onder gegaan aan het bezuinigingsbeleid van de gemeente Langedijk, biedt de Historische Vereniging Sint-Pancras een lijst met spullen aan ter overname voor het eventuele nieuwe onderkomen. Rob Kout biedt zich aan als nieuwe webmaster van de vereniging. Hij volgt de heer Bert Buitink op, die dit werk gedurende jaren op uitstekende wijze heeft verricht. De vereniging is nu ook op Facebook actief. Maart De heer Jaap de Wit wordt benoemd in het bestuur. Zijn voorkeur gaat uit naar de financiële kant van de vereniging, gids bij de wandelingen en het archief. De heer Charles Barten is in samenwerking met de heer Gert Leijen al druk bezig de foto's te maken van de Bovenweg voor de fototentoonstelling "De Bovenweg, hoe het is, hoe het was". Tijdens onze 30-jarige jubileumviering in augustus zal de tentoonstelling te bezichtigen zijn. April De heer Hans Nauta geeft een lezing over de "Luchtoorlog boven Westfriesland". De avond wordt boven verwachting goed bezocht en hoog gewaardeerd. Jaarlijks overleg met de gidsen van de "Historische wandelingen". De heer Rob Logger zegt toe het pand Nobelhof 1 in zijn geheel te zullen kopen van de vereniging. De vereniging huurt het achterste gedeelte voor 150,- per maand. De heer Logger zegt toe het pand zo veel mogelijk naar de wensen van de vereniging te zullen renoveren. Namens de vereniging is de voorzitter aanwezig bij de herdenking van de slachtoffers bij het monument bij de spoorwegovergang.

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 5