Het bleef niet bij tochten in de regio en in Friesland. In 1958 ging de afstand Amsterdam- Maastricht onder de wielen door. Twee keer Brussel-Parijs-Brussel (600 km.). Het kwam zelden voor dat er door weersomstandig heden moest worden gestopt. Echter in 1957 was niet alleen voor Willem de hitte te veel, ook in de Tour de France stapten renners als Wout Wagtmans en Bahamontes af. Van de 120 gestarte renners stapten er 40 van de fiets. Tijdens een tocht in en rond Assen leerde Willem mensen kennen uit Doetinchem. Vele jaren werd deze familie zijn gastgezin onderweg naar of van verre tochten richting Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en Frankrijk. Vele jaren reed Willem niet alleen uitgezette, maar ook zelfbedachte routes naar genoemde landen. I lij was dan 2 tot 3 weken onderweg. Veel van deze ritten deed hij met zijn toenmalig maatje Nel de Waard, die ook zon fietsfanaat was. Willem maakte samen met haar zijn langste tocht: Vanuit Sint Pancras ging het via België, Frankrijk, Duitsland, België terug naar Sint Pancras. In totaal gingen toen 2.600 km. onder de wielen door! Op mijn vraag wat zij zoal aan bagage mee hadden was het antwoord: "2 tassen achter en 1 tas voor, gemakkelijk drogende kleding, wat gereedschap en bidons aan het frame"! Nel is inmiddels overleden. Samen hebben zij veel plezier aan hun hobby beleefd. Het is nooit tot een liefdesrelatie gekomen tussen die twee! Gedeelde liefde voor de fiets echter wèl! 30 x de Elfstedentocht gefietst!

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 58