Van de voorzitter De Klin nummer 31 ligt bij u op de mat en hij mag er weer zijn. In augustus was ik aanwezig bij een vergadering van de redactie en daar heb ik met bewondering naar het enthousiasme en de voortvarendheid van de redactieleden geluisterd en gekeken. Zij hebben voor de 31ste keer een boeiende en gevarieerde verzameling verhalen en foto's over de geschiedenis van ons dorp bijeengebracht. Ze verdienen een groot compliment voor de jaarlijkse uitgaven van de vereniging, de Krant en de Klin. Nederland is een echt fietsland en we doen het vrijwel allemaal. Sommigen van ons leggen jaloersmakende aantallen kilometers af. Maar enkelen stijgen daar nog ver boven uit, getuige de bijdrage over onze dorpsgenoot Willem van Graft. Tweemaal was de lezing over 'De Veert' tot de laatste stoel uitverkocht, een bewijs dat de belangstelling voor de historie van het dorp Sint Pancras springlevend is. De lezing, gepresenteerd door Klaas de Graaf, verliep heel geanimeerd, niet in de laatste plaats vanwege de soms hilarische inbreng van het publiek bij het herken nen en benoemen van de verschillende dorpsgenoten. Met spanning hebben we het verbouwingstraject van het Nobelhof gadegeslagen, maar nu zijn er gelukkig flinke vorderingen gemaakt. Bram Kout en Jaap de Wit, voortrekkers van het verbouwproject, hebben de plannen klaar liggen en staan te trappelen om, samen met een ploeg vrijwilligers, de ruimte af te schilderen en in te richten. Daarna volgen het archiveren en het sorteren van alle spullen die in de loop van de jaren zijn binnengebracht. En uiteindelijk zal het voor de leden, sponsoren en zusterverenigingen zichtbaar moeten worden. Een hele klus, maar iedereen heeft er zin in. Onze vereniging heeft dit jaar twee belangrijke financiële bijdragen mogen ontvangen. De eerste bijdrage is van museum Westflinge waar we heel blij mee zijn. De tweede bijdrage is een legaat van mevrouw Kort-Rentenaar. Omdat de belastingdienst dit jaar onze vereniging de ANBI-status (Algemeen Nut Bevorderende Instelling) heeft verleend zijn deze bijdragen belastingvrij. Onze financiële positie is hierdoor verstevigd en dat komt heel goed van pas bij het inrichten van het Nobelhof. Rest mij u allen gezellige feestdagen en een voorspoedig 2017 toe te wensen. Jos Neve

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 4