Er zijn wat startproblemen met de baan, de grond wordt te zacht bevonden. Natuurlijk gaat men daar mee aan het werk, offertes worden opgevraagd voor vernieuwing maar het laten doen wordt te duur, dus vrijwilligers dienen zich te melden om de klus te klaren. Er wordt besloten om de club niet aan te sluiten bij de Bond om de kosten te drukken. In september 2000 ontstaat de eerste samenwerking met de Nazomerfeesten. De heer Bos stopt als voorzitter en het duurt tot mei 2001 voordat een vervanger zijn plaats inneemt, te weten Bert Oliemans. Op 7 september wordt het eerste clubkampioenschap gehouden. Omdat het ledenaantal blijft groeien, blijkt dat de baan onvoldoende ruimte biedt. Er wordt in maart contact met de gemeente Langedijk opgenomen en het plan voorgelegd om de parkeerruimte te gebruiken voor de aanleg van 5 nieuwe banen. Op 10 december antwoordt de gemeente dat de kosten ruim 41.000 euro zullen bedragen en dat kan de club gewoon niet opbrengen. Bovendien bestaan er plannen tot uitbreiding/verbetering van het dorpshuis. Dan wordt gedacht aan speelruimte bij de ijsbaan, maar men meent dat de mogelijkheid tot uitbreiden te klein is zodat het idee de "ijskast" ingaat. In oktober wil secretaris mevrouw Sijm (zoals ze in 2002 al had aangegeven) aftreden. Er is op dat moment niemand die haar taak wil overnemen. Ook voorzitter Oliemans geeft te kennen dat hij zich, in verband met zijn gezondheid, bij voorkeur wil terugtrekken. Dan is er opeens op 15 november 2003 de brand in de Geist en wordt alles in een ander daglicht gesteld. De locatie bij de ijsbaan komt weer in beeld. Met een aantal leden wordt de situatie daar bekeken en men is meteen enthousiast. Er wordt een afspraak gemaakt met gemeente Langedijk. Ondertussen zijn er vervangers gevonden voor de aftredende bestuursleden. Jan Jong wordt de nieuwe voorzitter en Bert Ekkel gaat het secretariaat beheren. Er is een paar keer gespeeld op de banen in Noord-Scharwoude en in maart 2004 A. Miedema, Pieternel Schot, Nel Voorthuizen. B. Olieman en Kees Bakker 36

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 37