Milieubewust was hij toen dus al, gezien de windmolen die hij bouwde. Ook had hij een gat in de grond gemaakt en met een elektrische pomp, pompte hij grondwater naar een drukvat en met dat water werd dan de wc doorgespoeld om schoon drinkwater te besparen. En nu heeft iedereen de mond vol van de E-bike, maar in de zeventiger jaren had mijn vader al een elektrische fiets gemaakt. Hij had daarvoor een gewone fiets voorzien van een elektromotortje en aan elke kant van de bagagedrager hing een auto accu. (zie je het voor je?) Een beetje zwaar, 25 kg aan accu's, maar het werkte prima. Een ander project dat ik me herinner was een nieuw soort automatische versnellingsbak. Eerst werd er een klein model gemaakt en dat werkte prima. Die staat volgens mij nog ergens onder de werkbank. Het werd groots aangepakt, want er werd zelfs alvast patent op het idee aangevraagd. Bij de autosloper haalde hij oude versnellingsbakken waar hij tandwielen uit gebruikte en dat samen met zijn eigen gefabriceerde onderdelen in een zelf gelaste bak monteerde. Die werd getest op de grote draaibank. Het leek te werken, maar wat nu? Blijkbaar vond hij het zo belangrijk dat hij zijn Opel Olympia voor het project opofferde. Tussen de voorstoelen werd met een grote slijptol een gat geslepen in de bodemplaat en daar werd zijn automatische versnellingsbak tussen de motor en de achterwielen geplaatst! (En mijn moeder vond dat allemaal goed..) Toen de Stuimellaan opgereden! Het was een vreselijk kabaal en gebonk, maar het principe werkte. Toen hij keerde aan het einde van de Stuimellaan, hoorde je het gebonk, zelfs vanaf de Bovenweg. Na deze 200 meter rijden werd de Opel achter op het erf gezet en belandde bij de sloop. Meer prototypes zijn er niet gemaakt. Daarna heeft hij nog Windmolen in de achtertuin 165

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 166