Bij drukte hielp mijn moeder ook mee in de zaak en als mijn vader even op pad was, nam ze de zaken waar. Dat viel niet altijd mee, want als iemand wat kwam ophalen wist ze lang niet altijd waar alles lag verstopt op de overvolle werkbank. Soms ontbrak de naam en zat geen rekening bij. Zelf wist hij alles wel te vinden, want (alleen) in zijn brein stond alles wel netjes opgeslagen. Bij mijn vader moest iets "functioneel" zijn, dat wil zeggen het moest het doen en hoe het eruit zag was niet zo belangrijk voor hem. Er was eens een huisarts uit Oudorp en er was een poot van zijn bureau losgebroken. Hij belde of mijn vader dat kon repareren. Nou, dat kon hij wel. Dus het bureau werd gebracht. Nadat mijn vader de poot weer vast had gelast, zodat het bureau weer stevig en niet wiebelend op de poten stond, ging het bureau weer richting Oudorp. Resultaat: een kwaaie dokter aan de telefoon die had verwacht dat mijn vader het bureau weer als nieuw zou hebben afgeleverd, opnieuw gespoten en al. Dat vond mijn vader dan gezeur, want het bureau deed toch wat hij moest doen? Als het wat rustiger was ging mijn vader zelf wat bedenken. Zo heeft hij in 1979 een flinke windmolen gemaakt. In de oorlog had hij namelijk samen met zijn vader al eens een kleine windgenerator gemaakt voor het licht, de accu en de radio. Dat wilde hij nu op grote schaal doen, met aluminium wieken van 2,5 meter lang en net zo opgebouwd als een vliegtuigvleugel. De mast maakte hij van 3 stalen pijpen. Die wogen samen 350 kg en alles werd 15 meter hoog. Die moest in de achtertuin tegen de garage komen te staan. Beton werd gestort voor de scharnierende voet en toen moest dat ding nog omhoog getakeld. Dus boven in de nok van de (houten!) werkplaatsgevel een katrol gemaakt. Toen werd een staalkabel ergens halverwege de liggende mast bevestigd, door de katrol in de Eind jaren 50. Aris senior samen met Aris junior aan het werk. 163

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 164