Het boventerrein was ook ideaal om je vlieger op te laten. Omdat het achterterrein een stuk lager lag, had je snel hoogte. Zomers stonden hier dan ook diverse zelf gemaakte vliegers in de lucht. Het waren vliegers met een raamwerk van een Spaanse riet door het midden gesneden en aan elkaar gebonden met dun touw in het figuur van een vlieger, en daarna met gekleurd perkamentpapier aan elkaar geplakt werd. Ook moest er een staart aan natuurlijk, anders slingerde hij alle kanten op en zou daardoor ter aarde kunnen storten. Je kon de staart eventueel verzwaren met gras als er te veel wind stond. Maar het kon ook nog gebeuren dat je vlieger in de bedrading van het spoor kon duiken, als er een onverwachte windvlaag vat op hem had gekregen. Er zijn daar in die tijd heel wat vliegers in de bedrading blijven hangen, tot verdriet van de eigenaar. Ook heeft hier jarenlang op het boven terrein de kermis gestaan, totdat er bejaardenhuisjes op gebouwd moesten worden, die inmiddels alweer vervangen zijn door seniorenappartementen. Op het lage gedeelte kwam de Paus Johannes school en later het dorpshuis. Die ook al weer vervangen zijn door woningen. Zo hadden we ook een hangplek voor de (oude) winkel van bakker Beerse, waar een hoog hek stond om lekker tegen aan te hangen. Maar je kon niet lang hangen want je moest aan de bak! Vandaaruit werd er hardgelopen of gefietst. Zo hing er bij bakker Beerse in de winkel een klok met een grote secondewijzer. Onze tijdklok! Het ging erom, om zo snel mogelijk fietsend of lopend, het rondje bakker Beerse af te leggen. Dat rondje ging als volgt: start bakker Beerse, gelijk linksaf het laantje van Jaap van Etten in, (is nu Kruissloot) naar de Benedenweg, dan linksaf naar het laantje van Jan Wester en dan linksaf de Bovenweg weer op, wat toch wel wat Cor de Wit (Colle) links en Theo Zonneveld (Kakkie) voor het kermisterrein. Een stukje schiettent nog net zichtbaar. 151

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 152