De jeugd van het Zuideinde Hang- of Doe-plekken in de jaren '50 Waar waren onze hangplekken aan het Zuideinde in de jaren 50/60? Eigenlijk hadden we in die tijd weinig tijd om te hangen. Er moest gehinkeld, gehoepeld, hard gelopen, hard gefietst, tollen en oorlog verklaren worden. Ook werd er touwtje gesprongen met een hele groep jongens en meiden aan een lang touw. En dat gebeurde allemaal aan de Bovenweg, waar het toen lang zo druk niet was als nu. Een enkele auto passeerde in die tijd, maar het meeste vervoer ging nog met paard en wagen. De meeste tijd brachten we door op het speelterrein dat tegenover café "Rust Wat" lag. Een terrein dat uit twee gedeeltes bestond. Een laag en een hoger gelegen gedeelte. Het hoger gelegen gedeelte waar eerst op gevoetbald werd, is in de jaren 50 als speeltuin ingericht Het werd er te gevaarlijk om te voetballen, omdat de ballen soms op de Bovenweg terecht kwamen en men zonder te kijken de weg oprende om de bal te pakken. Ondanks het weinige verkeer, moest er wel even opgelet worden om niet onder de bus, paard en wagen of een fietser te komen. En ook, er werd gevoetbald van zuid naar noord waar ook de erven lagen van de naast liggende percelen, als men de tuinen in rende om de bal te pakken. Onder leiding van Dries Metzelaar en een aantal vrijwilligers, is er toen op het hoger gelegen gedeelte een speeltuin gemaakt. Er stonden schommels, een paar wippen en ook was er nog een heel grote zandbak. In het middengedeelte van het terrein was nog genoeg ruimte over om te knikkeren, of om je vlieger op te laten. Het lager gelegen gedeelte, waar eerst nog een paar koeien van Freek de Goede liepen, werd aangepast als voetbalveld. Er werden een paar doelen geplaatst en we hadden voor die tijd een prachtig voetbalveld. Er werd daar alleen Dries Metzelaar 148

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 149