Voor deze grote klus (zie foto's) kon Dick Klanker beschikken uit een legertje on betaalde vrijwilligers, op een enkele uitzondering na. Nadat de grootte van de boerderij was uitgezet, (net zo groot als de gesloopte boerderij namelijk 9.30m x 9.30m en 7m hoog) begon men met het boren van de palen. Daarna het storten van de funderingen en later het stellen van profielen en kozijnen, zodat de metselaars hun werk konden doen. Al die tijd werd er voor de inwendige mens goed gezorgd. Lekkere verse broodjes en fijne vleeswaren vonden 's morgens gretig aftrek bij de koffie. Zoals blijkt uit het volgende: Jan de Wit (beer) had beloofd om samen met Nico Beerse te komen metselen. De speciekuipen stonden vol met specie, na de koffie zouden ze begin nen. Maar na de koffie echter, was Jan nergens meer te zien! Het waarom kwam na de middag, nadat Jan weer was verschenen. Jan vertelde dat hij ook nog wat anders te doen had, maar de lekkere broodjes niet wilde missen!! Het dak kwam later aan bod, omdat men onder het dak (op de plaatsen waar het niet lekte) de bouwmaterialen op kon slaan. Na het slopen van het dak bleek dat er een paar staanders van het vierkant aan de onderzijde verrot waren. Dit werd opgelost door er een paar pinanten onder te metselen. Ook de sporen van het dak moesten vervangen worden, omdat deze vol houtworm zaten. Het nieuwe dak bestaat nu uit vier gelijkwaardige dakvlakken, dit in tegenstelling tot het oude dak. Daar zat aan de noordzijde nog een klein lessenaarsdakje. Nieuwe sporen op het dak aan de achterzijde. 143

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 144