Ten tijde dat de stoomlocomotieven nog reden, kon de boerderij niet verzekerd worden vanwege het brandgevaar van het rietendak. De verzekerings maatschappijen vonden het risico te groot. Toen de boerderij in handen kwam van de familie Klanker, moest er heel wat gebeuren. De boerderij verkeerde in een erbarmelijke staat van onderhoud, waarbij het ook binnen de boerderij even "hokkerig" en smerig was. Het moest opnieuw met riet bedekt worden, de kozijnen waren verrot en de muren waren in slechte staat. Dan de binnenmuren en binnenwanden, Het meertje van Leijen waarvan sommige bestonden uit houten sinaas appelkistjes, bekleed met jute en behang. Het leek Dick daarom het beste om alles maar te slopen, wat eigenlijk niet de bedoeling was. De voorgevel was vroeger witgeschilderd en de familie Klanker wilde die weer zo hebben. Daar kreeg men echter geen toestemming voor, de gevel moest steen- kleurig worden. Mede daardoor en de slechte toestand van de gevels heeft men toen gekozen voor algehele sloop van de boerderij. Het rieten dak dat ook vernieuwd moest worden zou te duur worden. De sporen waren aangetast door houtworm. Al met al een fikse tegenvaller. Daarom koos men voor dakpannen in plaats van riet, om de kosten te drukken. Vergunningen voor sloop en herbouw moesten er komen. Maar eerst een vergun ning voor de bouw van een aangepaste garage/schuur om tijdelijk in te wonen. Zodra dat gereed was, kon begonnen worden met sloop en herbouw van de boerderij. Alles werd gesloopt en van fundering tot en met het dak is alles verwijderd. Alleen het vierkant is Het overgebleven vierkant met de nieuwe gevels. Rechts hiervan de garage/schuur als voorlopige woning. 142

De Klin - Sint Pancras | 2016 | | pagina 143